Královna převezla Meghan a Harryho: Před rozhovorem u Oprah sama vystoupí v televizi

23. února
Obří promo v médiích, spekulace o tom, co všechno „prásknou“ na královskou rodinu. Rozhovor Meghan Markle a zčásti i prince Harryho u moderátorky Oprah Winfrey, kde mají oba promluvit o megxitu i veškerém dění kolem jejich osob, měl být událostí číslo jedna. Nestane se tak. Ve speciálním vysílání BBC jen pár hodin předtím vystoupí několik členů královské rodiny v čele se samotnou panovnicí Alžbětou.

Lidé mluví o dokonale husarském kousku královny Alžběty, tleskají a do diskuzí píší vzkazy typu: Výborně, Vaše Veličenstvo, jen jim to ukažte. Královna svolala celou rodinu, aby ve speciálním vysílání BBC na oslavu Dne Commonwealthu vystoupila a promluvila k národu.

Kromě ní se na obrazovkách ukážou také princ Charles s vévodkyní Camillou, princ William s vévodkyní Kate či hraběnka z Wessexu Sophie, tedy manželka prince Edwarda, nejmladšího syna královny Alžběty.

Tradiční oslava Dne Commonwealthu ve Westminsterském opatství, což byla loni mimochodem poslední příležitost, při níž se Harry s Meghan ukázali v Británii, musela být zrušena kvůli pandemii koronaviru.

Bývalá televizní herečka Meghan Markle, princ Harry a královna Alžběta

Bývalá televizní herečka Meghan Markle, princ Harry a královna Alžběta

Výstup několika členů královské rodiny v televizi nepochybně rozhovoru dvojice ze Sussexu u Oprah sebere mimořádně velký kus pozornosti. To se jim líbit nepochybně nebude, ačkoliv útěk z královské rodiny hájili touhou po soukromí, rozhovoru udělali patřičné promo oznámením Meghanina dalšího těhotenství.

Pikantní je, že svátek Commonwealthu sice Britové slaví až 8. března, ale speciál bude odvysílán v neděli 7. března, a to „jako na potvoru“ několik hodin před rozhovorem.

Ten nabídne stanice CBS, podle všeho u Oprah nejprve vystoupí Meghan a Harry se přidá později. Mluvit by měli otevřeně i o situaci kolem královské rodiny, což pochopitelně v Buckinghamském paláci působí obavy. 

Rozhovor už je předtočený. Pikantní je, že podle některých zdrojů je tak peprný, že bude možná muset být v následujících dnech poupraven a zmírněn vzhledem k tomu, že se královnin manžel princ Filip (99) nachází v nemocnici.

Hodně dusno je navíc mezi dvojicí odpadlíků a zbytkem rodiny poté, co jim královna sebrala tituly.

Celá událost vzbuzuje u veřejnosti vášně. Zatímco v Americe se Meghan s Harrym těší popularitě, Britové je vzhledem k pohrdavému chování v posledních několika měsících vyloženě nenávidí.

„Všichni víme, že Meghan bude hrát u Oprah oběť, trochu si popláče a nakonec všechny hodí pod autobus. To je to, co vždycky dělá,“ zní jeden z nejlajkovanějších komentářů pod článkem serveru Mail Online, který se dění kolem královské rodiny věnuje detailně.

„Já se na to dívat nebudu. Devadesát minut si budou hrát na oběti, pak uvidíme krokodýlí slzy a nakonec ukážou trochu Archieho pro dobré PR,“ přitakává další komentující.

Fotogalerie

O čem sní tvůj e-mail?

Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

Komentáře