Královna Alžběta II. poprvé po skandálním rozhovoru: Dopis, kterým jim zatnula tipec

9. března
Jsou to dva dny, kdy poprvé světlo světla spatřil rozhovor vévodů ze Sussexu s legendární moderátorkou Oprah Winfrey (67). A přesně dva dny královna Alžběta II. čekala, než se ke skandálním věcem, jež tam zazněly, vyjádřila. Sama je zarmoucená z toho, že její vnuk Harry (37) a jeho choť Meghan (39) tolik v její rodině trpěli a mluví o odchodu jako o osvobození. Co všechno královna na jejich stranu řekla?

Když se dlouho očekávaný rozhovor s Meghan a Harrym vysílal, možná ani sami protagonisté si neuvědomovali, jaký poprask poté může nastat. Celý svět o ničem jiném nemluví než o tom, co se dělo za zdmi Buckinghamského paláce, že slavný pár tolik trpěl. Zazněla i slova o rasismu, kdy někdo z rodiny řešil, jakou barvu pleti bude mít jejich syn Archie.

Dlouho se čekalo na královninu odpověď. Jak se k tomu postaví, když oblíbený vnuk napadá její rodinu a smýšlí o nich jako o rasistech a studených čumácích. 

Konečně se Alžběta II. vyjádřila, jak to sama cítí.

„Celá rodina je smutná poté, co se dozvěděla, jak moc byly pro Harryho a Meghan poslední roky náročné,“ zní oficiální vyjádření Buckinghamského paláce, jak uvádí Daily Mail.

Královna Alžběta s princem Filipem si prohlížejí přání od vnoučat.

Královna Alžběta s princem Filipem jsou zaskočeni rozhovorem u Oprah.

A to nebylo celé. 

„Týká se to zejména vyřčených problémů s rasou. I když se některé vzpomínky mohou lišit, jsou brány velmi vážně a rodina je bude v soukromí řešit. Harry a Meghan budou vždy milovanými členy rodiny,“ dodala ve svém vyjádření smířlivě.

Kdo čekal mediální přestřelku, ten by se nedočkal. Královna s noblesou sobě vlastní celou kauzu dokázala přejít s úctou, aniž by kohokoliv napadala, natož veřejně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Komentáře