jít naiDNES.cz

Královna a vévodkyně na státní návštěvě: Panovnice tímto utnula všechny drby

Rozesmátá královna Alžběta s Kate Middleton na návštěvě univerzity King's College v Londýně | foto: Profimedia.cz

Královna Alžběta (92) navštívila londýnskou univerzitu po boku Kate Middleton (37). Co je na tom tak výjimečného? Je to jejich první oficiální výstup bez ostatních členů královské rodiny! Naposledy si spolu dámy vyrazily v roce 2012 do Leicesteru, tam je ale doprovázel ještě královnin manžel, princ Filip.

Společné vystoupení královny Alžběty a Kate Middleton provází jako obvykle řada domněnek a není se čemu divit. Samy dvě se na veřejnosti téměř nikdy neobjevily. Naposledy to bylo v roce 2012, což se nepočítá, protože jim společnosti dělal princ Filip.

Jak je tedy možné, že vévodkyně z Cambridge královnu doprovázela jen jednou, zatímco Meghan Markle se s hlavou státu objevila loni v Cheshiru jen krátce po svatbě s princem Harrym? Mají spolu královna Alžběta s Kate Middleton vůbec dobrý vztah, když se společně téměř neukazují?

Ano. Vévodkyně z Cambridge mluvila o prvním setkání s královou Alžbětou v interview, které proběhlo krátce po zásnubách s princem Williamem. Kromě toho, že popisovala, jak a kdy ji princ požádal o ruku, královnu líčila jako velmi milou osobu, se kterou si okamžitě padly do noty. 

Pak byla v roce 2011 nezapomenutelná svatba a jen o rok později Catherine Middleton královnu provázela na cestě do Leicesteru, což bylo významné gesto, kterým královská rodina posvětila a stvrdila její novou roli v rodině.

Od té doby nic. Vévodkyně rodila děti a zastávala především roli matky. Až teď obě ženy navštívily jednu z nejstarších univerzit v Británii, King’s College London.

Královna na sobě měla kabát v pudrové barvě, který doplnila stejnobarevným kloboukem, vévodkyně z Cambridge by bez pokrývky hlavy téměř nevyšla, klobouky a fascinátory jí velmi sluší a ona je užívá – podobně jako královna – coby poznávací módní doplněk.

Mezi královskými ženami panuje dobrá nálada.
Královna Alžběta na oficiální návštěvě King’s College London.

Obě dámy vypadaly uvolněně a na většině fotografií se obě dvě smějí v rozverné náladě, Catherine je evidentně dobrou velvyslankyní rodiny.

Loni královnu na oficiální návštěvě Cheshiru doprovázela Meghan Markle, a to nedlouho poté, co se provdala za prince Harryho. Cestu provázely spekulace, že k sobě nová vévodkyně s královnou Alžbětou mají podezřele blízko a Meghan tak zastiňuje vévodkyni z Cambridge.

Královna Alžběta, Meghan Markle

Jak je ale vidět i z řeči těla a gest, královna vychází dobře s oběma ženami, takže v tom žádné čáry ani intriky nebudou. Je naopak dobře, že svou pozornost mezi manželky svých vnuků rozděluje co nejspravedlivěji a obě vévodkyně do královských povinností zapojuje stejně.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 18:30 18. července 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  77
 • Sladký
  22
 • Cože
  18
 • Tvl
  14
 • Haha
  13
 • Trapas
  12
Komentáře

Mohlo by vás zajímat