Youtubering budoucnosti? Rozšířená realita a falešné přátelství, míní Kovy

Youtuber Karel Kovy Kovář svou budoucnost nevidí černě. | foto: Instagram Karla Kováře

Populární youtuber Karel Kovy Kovář nemá strach, že by v budoucnu nenašel práci. „Dělám jeden z jobů, který nedávno ani neexistoval. Doufám, že tu ještě nějakou dobu zůstane,“ říká s tím, že když by to náhodou nešlo, pracovní pozici si prostě vymyslí.

Řada jeho kolegů v současné době řeší, co dál. Musí být pořád nejlepší, přičemž zaujmout je těžší a těžší. „Je to velký tlak na psychiku, spousta youtuberů přestává nacházet smysl v tom, co dělají, a hledají jinde,“ řekl v pořadu V centru TV Seznam Kovy.

Sám o sebe ale strach nemá. „Budoucnost své práce nevidím tak černě. V tom, co dělám, se pořád snažím hledat smysl. A ten vidím v předávání nějakých hodnot,“ uvedl youtuber.

„Těším se na to, jak se bude společnost vypořádávat s novými technologiemi. Už teď přichází stav, kdy to nezvládáme. Hodně se to zkoumá. Ani já nestíhám všechno, i když dělám, co můžu,“ směje se Kovář, který je v úžasu z toho, že ho co do znalostí technologických změn a vychytávek často trumfnou jedenáctileté děti.

Zamyslel se i nad tím, jak vidí blízkou budoucnost na síti. „Možná je docela blízko doba, kdy budeme vysílat ve virtuální realitě, přesněji v rozšířené realitě. Myslím si, že to, co je dneska mentální, že jsou naši diváci s námi ve studiu, bude velmi brzy doslovné. V tom pokojíčku opravdu budeme dva, ten gauč už nebude prázdný,“ zamyslel se.

„Posune se i ona iluze přátelství, kterou mívají ti, kdo sledují youtubové kanály a pořady dané osobnosti. Když za mnou přijdou lidé a mají pocit, že jsme dobří známí, přitom já toho člověka vidím poprvé v životě,“ dodává Kovy, který kontakt face to face a skrze sociální sítě přirovnává k rozdílu mezi filmem v kině a divadlem.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:21 22. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  24
 • Haha
  10
 • Tvl
  9
 • Sladký
  8
 • Trapas
  7
 • Cože
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat