Neděle 3. března 2024, svátek má Kamil

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Divoká premiéra poslední Koruny: Nebinární Emma Corrin šokovala. Dodi vyzýval Izrael i Palestinu

  Fanoušci veleúspěšného seriálu Koruna (The Crown) si brousí zuby na příští čtvrtek. To totiž světlo světa spatří úplně poslední díly, tedy druhá část šesté řady, která se zaměří na počátky vztahu prince Williama a Kate. Londýnská premiéra ovšem proběhla už včera a byla pěkně divoká!

  Mnoho herců fanoušky Koruny nepochybně překvapí vzhledem. Třeba taková Imelda Staunton, poslední představitelka královny Alžběty II., hovoří za všechny.

  Imelda Staunton a Jonathan Pryce

  Podívat se přišla i řada představitelů postav z předchozích řad, například oblíbená britská herečka Gillian Anderson, která si zahrála premiérku Margaret Thatcherovou. A náramně jí to v Royal Festival Hall seklo!

  Gillian Anderson

  Jelikož první část šesté řady byla zaměřena téměř výhradně na poslední týdny a smrt princezny Diany, byla pochopitelně největší pozornost upřena právě na její představitelku.

  Elizabeth Debicki v normálním životě nosí dlouhé vlasy, britští diváci jsou na ni takto zvyklí. S ohledem na masivní marketingovou kampaň, která Korunu provázela a coby Diana díky ní byla na billboardech po celém světě i všude na internetu, je to ale stejně změna jako hrom.

  Elizabeth Debicki, Khalid Abdalla, Emma Corrin

  Přesto však Elizabeth poněkud zastínila předchozí Diana, tedy Emma Corrin. Vlastně zastínila všechny. Identifikuje se jako nebinární, nosí teď vlasy na ježka a běžně dráždí poněkud šílenými outfity. Včerejšek nebyl výjimkou.

  Emma Corrin

  Premiéra měla i jednu politickou vložku. Khalid Abdalla, představitel Dodiho Al-Fayeda a rodák z Glasgow, jehož předci ale pocházeli z Egypta, se rozhodl stát mediátorem v izraelsko-palestinském konfliktu. Jednu stranu vyzval k ukončení okupace, druhou zase k propuštění rukojmích. Vzkazy si napsal na dlaně, které pak ukazoval na fotografy.

  Khalid Abdalla

  Velkými hvězdami pak byla Meg Bellamy a Ed McVey. Tedy představitelé Catherine Middletonové a prince Williama, kteří budou hlavními hvězdami posledních dílů.

  Meg Bellamy a Ed McVey

  Zejména herečku bude zajímavé sledovat, jedná se totiž o její vůbec první profesionální roli. Zkušenosti s filmem či seriálem nemá a rovnou hrát zřejmě nejoblíbenější ženu v celé zemi... Těžký oříšek.

  Sama Meg Bellamy se netají, že pro ni natáčení i celé dění kolem Koruny bylo velice emotivní a několikrát plakala.

  Luther Ford, Meg Bellamy a Ed McVey

  Dvojici pak doplnil Luther Ford, který si zahraje prince Harryho. Byť do toho reálného má podobou trochu daleko. Co by mu asi v armádě, kde Harry strávil deset let, řekli na náušnici, která zdobí jeho levé ucho?

  Fotogalerie

  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...