Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Skutečný Michael Fagan o Koruně: Nesmysl! Špatný herec, lži a takhle drzý jsem ke královně nebyl

  Jeho dvě úspěšná vniknutí do Buckinghamského paláce jsou tak kontroverzním příběhem, že si Michael Fagan vysloužil celý vlastní díl v seriálu Koruna. Jenže scenáristé čerpali pouze z obecně známých historek a skutečného slavného vetřelce nekontaktovali. A ten zuří! „Ten herec se mi nepodobá, nemá charisma a celé to bylo úplně jinak,“ nechal se slyšet Fagan s tím, že by ho v životě nenapadlo být ke královně tak neuctivý a ptát se jí na cigaretu. Popsal i další nesrovnalosti.

  Zatímco členové královské rodiny v sobě mají frustraci ze čtvrté řady seriálu Koruna dusit, Michael Fagan, hlavní postava pátého dílu, si zanadával z plných plic.

  Slavnému vetřelci, jehož příběh jsme popsali ZDE, se nelíbí hned několik věcí.

  Tou první je herec Tom Brooke, který ho ztvárnil. Ačkoliv diváci byli jeho výkonem nadšeni, podle Fagana bylo Brookeovo obsazení katastrofou.

  „Je nevychovaný a hrozivější než já. Zaskočilo mě, když jsem viděl, jak mě Brooke hraje. Určitě mohli najít někoho, kdo vypadá aspoň trochu jako já. Ve skutečnosti vypadám mnohem lépe, on je bez charismatu a šarmu,“ říká Fagan přesvědčeně v rozhovoru pro The Sun.

  Tom Brooke jako Michael Fagan

  Tom Brooke jako Michael Fagan v seriálu Koruna

  A to navíc není všechno. Fagan vyjmenoval hned několik věcí, které podle něj z příběhu o dvojnásobném vloupání ke královně dělají prakticky fikci.

  Zmínil například, jak se Brooke v Koruně plíží po chodbách Buckinghamského paláce jako lupič a schovává se před každým, kdo projde.

  „Já jsem se nikomu nevyhýbal. Zkrátka jsem chodil po chodbách a hledal královnu. Kdyby se někdo objevil, prostě mu řeknu, že s ní chci mluvit,“ kroutí hlavou Fagan.

  Nelíbí se mu také scéna, v níž Brooke nejprve pronikne do paláce oknem, tam převrhne a rozbije vázu a následně si sedne a vypije víno prince Charlese.

  „Je pravda, že jsem se dostal dovnitř oknem poté, co jsem vyšplhal po okapu. Ale to s vázou je úplně vymyšlené. Kdybych něco rozbil, zaplatil bych za to! A co se týče vína, vypil jsem jen půl lahve v kanceláři soukromého tajemníka prince Charlese. Musím říct, že to nebylo nic zvláštního,“ vzpomíná Michael Fagan.

  Michael Fagan, muž, který se dvakrát vkradl do Buckinghamského paláce.

  Michael Fagan, muž, který se dvakrát vkradl do Buckinghamského paláce.

  Nejzásadnější nesrovnalostí ovšem je údajný rozhovor s královnou. Ten podle scenáristů trval přibližně deset minut a probírali spolu špatnou situaci v zemi i premiérku Margaret Thatcherovou. Jenže Fagan už v minulosti několikrát řekl, že královna okamžitě odběhla pryč, takže si s ní nepromluvil vůbec.

  „Když jsem vstoupil do její ložnice, ve skutečnosti nespala jako v seriálu, ale byla úplně vzhůru. Zeptala se mě, co tam dělám, a pak šla někoho zavolat,“ zopakoval Fagan znovu.

  Co ale pravému vetřelci doopravdy hnulo žlučí, to je scéna, v níž si Tom Brooke sedne na postel královny a zeptá se jí, zda nemá cigaretu. Fagan byl ve skutečnosti obrovským obdivovatelem královny Alžběty.

  „To by bylo drzé a neuctivé! Je to něco, co bych nikdy neudělal,“ odmítá.

  Fagan se poprvé ke čtvrté řadě seriálu Koruna vyjádřil už v srpnu, kdy se vědělo, že jeden díl bude celý o něm. Už tehdy předpověděl, že scenáristé příběh zpracují nepřesně.

  „Dost mě mrzí, že nikdy ani neuvažovali o tom, aby si se mnou promluvili, než udělají tenhle nesmysl. Pravda je mnohem lepší než jejich příběh,“ uzavírá Fagan.

  Netflix na žádost listu The Sun o komentář k Faganovým výrokům nezareagoval.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Poslali jste životopis a marně čekáte na reakci. Proč jiným odpovědí, ale vám ne

  Premium Jak žádají o práci bílé límečky a jak ty modré? Na koho nasazují personalisté robota? A proč se zájemcům o práci z...

  Malý stěhovák pro rodinu. Měřili jsme, který kombík je ten nejlepší

  Premium Ve velkém testu jsme srovnali tři kompaktní kombíky, které mohou být alternativou populární octavie. Navíc nejsou tak...

  Jak bude za času Vodnáře? Býci se dočkají lásky, dařit se bude Pannám

  Premium Vládu na nebi si jednotlivá znamení zvěrokruhu předávají podle toho, jak do nich vstupuje Slunce, což bývá vždy kolem...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz