Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Sleduje „firma“ Korunu? William s Filipem jsou proti, královna ji miluje a Harry má problém

  Netflix přišel se čtvrtou sérií mimořádně úspěšného seriálu Koruna, která se vysílá od 15. listopadu, a spustil emoční lavinu nejen mezi diváky, ale rovnou i v paláci. Scenáristé seriálu, jehož novou řadu už viděly miliony lidí, otevřeli nezahojené rány královské rodiny v podobě manželství Charlese s Dianou. Dobře se přitom ví, že tohle téma je v Buckinghamském paláci tabu. Fanoušky teď nejvíce zajímá jediné: Sleduje Korunu královská rodina a co na čtvrtou sérii říká?

  Tahle otázka ostatně padá od chvíle, co spatřila světlo světa první série. Oficiálně se k seriálu nikdo z „royals“ nevyjádřil, nejrůznější zprávy ale naznačují, že jsou všichni přinejmenším v obraze.

  Nejvíce se spekuluje samozřejmě o královně Alžbětě (94). Zdroje z jejího okolí potvrzují, že panovnice Korunu sleduje a až na pár výhrad se jí moc líbí. Nutno samozřejmě dodat, že to se mohlo za poslední dny dost razantně změnit.

  Už v roce 2017 prozradil zdroj blízký rodině, že královnu k seriálu přivedl její nejmladší syn Edward, hrabě z Wessexu (56).

  My Korunu milujeme! Koukáme na ni ve Windsoru

  „Edward a Sofie (jeho manželka, pozn. red.) milují Korunu. Je jejich tradicí, že o víkendu jezdí do Windsoru, aby se připojili ke královně na neformální večeři u televize. Mají účet na Netflixu, tak ji vyzvali, aby se dívala s nimi. A naštěstí se jí to očividně líbilo, i když se samozřejmě našly některé události, které považovala za příliš zdramatizované,“ řekl zdroj listu The Independent.

  Co se královně údajně nelíbilo, bylo především vyobrazení vztahu prince Filipa k jejich synovi Charlesovi, který filmaři vykreslili jako chladný a přísný.

  To je prý podle panovnice holý výmysl.

  Princ Edward s hraběnkou Sofií z Wessexu

  Že se královně Koruna líbí, potvrdila i herečka Vanessa Kirbyová, která v prvních dvou sériích ztvárnila princeznu Margaret (†71), hraběnku Snowdown a Alžbětinu sestru.

  „Můj kamarád byl na večírku a nikoho tam neznal, tak se připojil k jedné skupince, která se bavila o Koruně. Najednou nějaká dívka řekla: Moje babička ji sleduje a opravdu se jí to líbí. Po chvilce mu došlo, že onou dívkou je královnina vnučka, princezna Eugenie,“ řekla pro Vanity Fair.

  Když jsme u královniných vnuček, Korunu sleduje i dcera princezny Anny (70) Zara Tindallová (39). Ta se na otázku, kdo by ji mohl v dalších sériích hrát, pobaveně nechala slyšet, že tak daleko snad filmaři nedojdou, ale že by si případně přála herečku Jessicu Bielovou. Ještě více s humorem to vzal její manžel, ragbista Mike Tindall (42).

  Královnina vnučka Zara s manželem Mikem Tindallem

  „Série 35, Jason Statham. Nemáte zač,“ řekl rošťácky urostlý chlapík, který skutečně jako by hollywoodskému herci z oka vypadl.

  Nová řada seriálu otevřela 30 let staré rány, Charles je naštvaný, Camilla si radši dá víno a William to nechce vidět

  Horší to už je u dalších členů rodiny. Ti mají ke Koruně, zdá se, vyloženě špatný vztah. Herečka a seriálová královna Olivia Colmanová popsala svůj zážitek, kdy se v Buckinghamském paláci setkala s princem Williamem (38).

  „Zeptal se mě, co právě teď točím, ale pak rychle dodal: Já vlastně vím, co teď točíte. Já byla nadšená a hned jsem se ho zeptala, jestli Korunu sleduje. Jeho odpověď byla hodně důrazné ne. Ale byl velmi okouzlující a velmi milý,“ popsala Colmanová v show Grahama Nortona.

  Olivia Colmanová a Josh O’Connor jako královna Alžběta a princ Charles

  Stejně záporný vztah má zřejmě k seriálu i vévoda z Edinburghu a královnin manžel Filip (99). To prozradil herec Matt Smith, který ho hrál v prvních dvou sériích. Smithův kamarád, jehož popsal jako prominentní osobu z filmového průmyslu, se prý zúčastnil večeře s členy královské rodiny.

  Královna Alžběta s princem Filipem

  „Na čem teď děláš? Ty jsi také zapojen do té věci s Korunou?“ zeptal se ho prý Filip nejdříve. Když se pak zeptal naopak hercův kamarád Filipa, zda seriál sleduje, vévoda se údajně zamračil a prohodil: „Nebuď směšný.“

  Ovšem vůbec nejhůře zjevně čtvrtou řadu Koruny snáší princ Charles (72). Toho podle zdroje z okolí seriál vůbec nezajímá, pochopitelně ale zaregistroval ohlasy, které zpracování jeho vztahu s Dianou (†36) vyvolaly.

  „Tato série vykresluje Charlese ve velmi nelichotivém světle. Veřejnost by ze sebe neměla nechat dělat blázny a myslet si, že jde o přesný a skutečný obraz. Je to spíše trolling s hollywoodským rozpočtem,“ nechal se tento týden slyšet zdroj serveru The Sun.

  Jeho manželka Camilla, vévodkyně z Cornwallu (73), se ale nechala slyšet, že se na novou řadu, tedy na čtvrtou, která se aktuálně vysílá a je na Netflixu horkou novinkou, podívá se sklenicí vína v ruce a hlavně s nadhledem. Jde totiž o to, že čtvrtá série vykresluje strašlivé drama manželství a nevěry v trojúhelníku Charles–Diana–Camilla, kdy diváci se pak v komentářích nechávají slyšet, že ani netušili, jak moc hrozné to mezi nimi bylo.

  Stejného názoru je údajně i další dědic trůnu, princ William. A ruku na srdce, ať už seriál sleduje jen královna, všichni, nebo vůbec nikdo z rodiny, je jasné, že dobrá nálada v Buckinghamském paláci v těchto dnech nepanuje.

  Seriálová princezna Diana a princ Charles

  Podle nejrůznějších zdrojů má být královská rodina vyloženě znechucena tím, jakým způsobem Netflix staré rány otevřel. Tedy podle mnohých dost nepřesně a tendenčně vůči Charlesovi, královně a všem ostatním.

  Královská historička Sally Bedellová Smithová se ohradila, že je celá řada scén v Koruně zcela domyšlená nebo překroucená, a seriál označila za „Panství Downton v královském provedení“. Spousta diváků to ale podle ní neví, takže producenti akorát neprávem vrhají špatné světlo na královskou rodinu.

  Zrádci chystají pro Netflix svůj vlastní dokument o útěku

  A dostáváme se ještě k jedné pikantní okolnosti.

  Tichá válka mezi Buckinghamským palácem a společností Netflix přichází jen pár měsíců poté, co se druhé jmenované straně upsali princ Harry s manželkou Meghan. Kontrakt má být dlouhodobý a dvojici by měl vynést miliardy korun.

  Princ Harry s manželkou Meghan

  Dá se očekávat, že tato okolnost rozkol mezi Harrym a zbytkem rodiny, především pak tátou Charlesem a bratrem Williamem, ještě prohloubí. 

  A co víc, ve vzduchu stále visí hrozba toho, co bude pár ze Sussexu pro Netflix vlastně točit. Podle nejrůznějších zdrojů totiž předmětem jednání měl být i dokument o jejich konci v královské rodině a důvodech přesunu do Spojených států. 

  Dokonce se má za to, že asistenti prince Harryho (36) a Meghan Markleové (39) v posledních dnech jejich pobytu v Buckinghamském paláci pořizovali blíže nespecifikované záběry. A ty mohou mít cenu zlata pro Netflix a naopak královské rodině by mohly hodně uškodit.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 čtvrtek 18. března 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   35
  • Haha
   28
  • Tvl
   26
  • Trapas
   24
  • Cože
   20
  • Sladký
   19
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...