Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Sleduje „firma“ Korunu? William s Filipem jsou proti, královna ji miluje a Harry má problém

  Netflix přišel se čtvrtou sérií mimořádně úspěšného seriálu Koruna, která se vysílá od 15. listopadu, a spustil emoční lavinu nejen mezi diváky, ale rovnou i v paláci. Scenáristé seriálu, jehož novou řadu už viděly miliony lidí, otevřeli nezahojené rány královské rodiny v podobě manželství Charlese s Dianou. Dobře se přitom ví, že tohle téma je v Buckinghamském paláci tabu. Fanoušky teď nejvíce zajímá jediné: Sleduje Korunu královská rodina a co na čtvrtou sérii říká?

  Tahle otázka ostatně padá od chvíle, co spatřila světlo světa první série. Oficiálně se k seriálu nikdo z „royals“ nevyjádřil, nejrůznější zprávy ale naznačují, že jsou všichni přinejmenším v obraze.

  Nejvíce se spekuluje samozřejmě o královně Alžbětě (94). Zdroje z jejího okolí potvrzují, že panovnice Korunu sleduje a až na pár výhrad se jí moc líbí. Nutno samozřejmě dodat, že to se mohlo za poslední dny dost razantně změnit.

  Už v roce 2017 prozradil zdroj blízký rodině, že královnu k seriálu přivedl její nejmladší syn Edward, hrabě z Wessexu (56).

  My Korunu milujeme! Koukáme na ni ve Windsoru

  „Edward a Sofie (jeho manželka, pozn. red.) milují Korunu. Je jejich tradicí, že o víkendu jezdí do Windsoru, aby se připojili ke královně na neformální večeři u televize. Mají účet na Netflixu, tak ji vyzvali, aby se dívala s nimi. A naštěstí se jí to očividně líbilo, i když se samozřejmě našly některé události, které považovala za příliš zdramatizované,“ řekl zdroj listu The Independent.

  Co se královně údajně nelíbilo, bylo především vyobrazení vztahu prince Filipa k jejich synovi Charlesovi, který filmaři vykreslili jako chladný a přísný.

  To je prý podle panovnice holý výmysl.

  Princ Edward s hraběnkou Sofií z Wessexu

  Že se královně Koruna líbí, potvrdila i herečka Vanessa Kirbyová, která v prvních dvou sériích ztvárnila princeznu Margaret (†71), hraběnku Snowdown a Alžbětinu sestru.

  „Můj kamarád byl na večírku a nikoho tam neznal, tak se připojil k jedné skupince, která se bavila o Koruně. Najednou nějaká dívka řekla: Moje babička ji sleduje a opravdu se jí to líbí. Po chvilce mu došlo, že onou dívkou je královnina vnučka, princezna Eugenie,“ řekla pro Vanity Fair.

  Když jsme u královniných vnuček, Korunu sleduje i dcera princezny Anny (70) Zara Tindallová (39). Ta se na otázku, kdo by ji mohl v dalších sériích hrát, pobaveně nechala slyšet, že tak daleko snad filmaři nedojdou, ale že by si případně přála herečku Jessicu Bielovou. Ještě více s humorem to vzal její manžel, ragbista Mike Tindall (42).

  Královnina vnučka Zara s manželem Mikem Tindallem

  „Série 35, Jason Statham. Nemáte zač,“ řekl rošťácky urostlý chlapík, který skutečně jako by hollywoodskému herci z oka vypadl.

  Nová řada seriálu otevřela 30 let staré rány, Charles je naštvaný, Camilla si radši dá víno a William to nechce vidět

  Horší to už je u dalších členů rodiny. Ti mají ke Koruně, zdá se, vyloženě špatný vztah. Herečka a seriálová královna Olivia Colmanová popsala svůj zážitek, kdy se v Buckinghamském paláci setkala s princem Williamem (38).

  „Zeptal se mě, co právě teď točím, ale pak rychle dodal: Já vlastně vím, co teď točíte. Já byla nadšená a hned jsem se ho zeptala, jestli Korunu sleduje. Jeho odpověď byla hodně důrazné ne. Ale byl velmi okouzlující a velmi milý,“ popsala Colmanová v show Grahama Nortona.

  Olivia Colmanová a Josh O’Connor jako královna Alžběta a princ Charles

  Stejně záporný vztah má zřejmě k seriálu i vévoda z Edinburghu a královnin manžel Filip (99). To prozradil herec Matt Smith, který ho hrál v prvních dvou sériích. Smithův kamarád, jehož popsal jako prominentní osobu z filmového průmyslu, se prý zúčastnil večeře s členy královské rodiny.

  Královna Alžběta s princem Filipem

  „Na čem teď děláš? Ty jsi také zapojen do té věci s Korunou?“ zeptal se ho prý Filip nejdříve. Když se pak zeptal naopak hercův kamarád Filipa, zda seriál sleduje, vévoda se údajně zamračil a prohodil: „Nebuď směšný.“

  Ovšem vůbec nejhůře zjevně čtvrtou řadu Koruny snáší princ Charles (72). Toho podle zdroje z okolí seriál vůbec nezajímá, pochopitelně ale zaregistroval ohlasy, které zpracování jeho vztahu s Dianou (†36) vyvolaly.

  „Tato série vykresluje Charlese ve velmi nelichotivém světle. Veřejnost by ze sebe neměla nechat dělat blázny a myslet si, že jde o přesný a skutečný obraz. Je to spíše trolling s hollywoodským rozpočtem,“ nechal se tento týden slyšet zdroj serveru The Sun.

  Jeho manželka Camilla, vévodkyně z Cornwallu (73), se ale nechala slyšet, že se na novou řadu, tedy na čtvrtou, která se aktuálně vysílá a je na Netflixu horkou novinkou, podívá se sklenicí vína v ruce a hlavně s nadhledem. Jde totiž o to, že čtvrtá série vykresluje strašlivé drama manželství a nevěry v trojúhelníku Charles–Diana–Camilla, kdy diváci se pak v komentářích nechávají slyšet, že ani netušili, jak moc hrozné to mezi nimi bylo.

  Stejného názoru je údajně i další dědic trůnu, princ William. A ruku na srdce, ať už seriál sleduje jen královna, všichni, nebo vůbec nikdo z rodiny, je jasné, že dobrá nálada v Buckinghamském paláci v těchto dnech nepanuje.

  Seriálová princezna Diana a princ Charles

  Podle nejrůznějších zdrojů má být královská rodina vyloženě znechucena tím, jakým způsobem Netflix staré rány otevřel. Tedy podle mnohých dost nepřesně a tendenčně vůči Charlesovi, královně a všem ostatním.

  Královská historička Sally Bedellová Smithová se ohradila, že je celá řada scén v Koruně zcela domyšlená nebo překroucená, a seriál označila za „Panství Downton v královském provedení“. Spousta diváků to ale podle ní neví, takže producenti akorát neprávem vrhají špatné světlo na královskou rodinu.

  Zrádci chystají pro Netflix svůj vlastní dokument o útěku

  A dostáváme se ještě k jedné pikantní okolnosti.

  Tichá válka mezi Buckinghamským palácem a společností Netflix přichází jen pár měsíců poté, co se druhé jmenované straně upsali princ Harry s manželkou Meghan. Kontrakt má být dlouhodobý a dvojici by měl vynést miliardy korun.

  Princ Harry s manželkou Meghan

  Dá se očekávat, že tato okolnost rozkol mezi Harrym a zbytkem rodiny, především pak tátou Charlesem a bratrem Williamem, ještě prohloubí. 

  A co víc, ve vzduchu stále visí hrozba toho, co bude pár ze Sussexu pro Netflix vlastně točit. Podle nejrůznějších zdrojů totiž předmětem jednání měl být i dokument o jejich konci v královské rodině a důvodech přesunu do Spojených států. 

  Dokonce se má za to, že asistenti prince Harryho (36) a Meghan Markleové (39) v posledních dnech jejich pobytu v Buckinghamském paláci pořizovali blíže nespecifikované záběry. A ty mohou mít cenu zlata pro Netflix a naopak královské rodině by mohly hodně uškodit.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 čtvrtek 18. března 2021. Anketa je uzavřena.

  • Super
   35
  • Haha
   28
  • Tvl
   26
  • Trapas
   24
  • Cože
   20
  • Sladký
   19

  Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

  Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

  Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

  Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

  I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

  Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz