Sobota 20. července 2024, svátek má Ilja
 • Premium

  Získejte všechny články
  jen za 89 Kč/měsíc

 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Festival koronavirové hlouposti: Slavní se změnili v uhekané komedianty

  Hrozba koronaviru a s tím nařízená opatření vnímají slavní různě. Nejhloupěji bezesporu Jan Hřebejk, nejrozumněji pak Libor Bouček.

  Hrozba koronaviru a s tím nařízená opatření vnímají slavní různě. Nejhloupěji bezesporu Jan Hřebejk, nejrozumněji pak Libor Bouček. | foto: Koláž Expres.cz

  Poté, co hrozba koronaviru dorazila do Česka a vláda přijala preventivní opatření, která se dotkla také kulturních akcí, koncertů a divadel, se mnozí z umělců pořádně „odkopali“. Místo toho, aby chápali závažnost situace a přijali ji pokud možno s chladnou hlavou, kňourají, že nebudou mít na nájem, div že na sebe nevypisují dobročinné sbírky.

  „Je mi líto všech mých kolegů a vlastně i mne samotné. Tolik zrušených představení. Takové ztráty, že to některá divadla ani nepřežijí. Oni ti herci nejsou tak prachatí, jak si většina lidí myslí. Vlastně jsou to obyčejní lidé, kteří pracují od rána do večera a jezdí hrát po celé republice a vracejí se domů v noci,“ postěžovala si v souvislosti s aktuální situací Jana Bernášková, která má na Facebooku v kolonce zaměstnání napsáno herečka na volné noze.

  „Každý měsíc čekají, až jim cinkne výplata na účet, aby nebyli v prdeli. A teď budou. To není nadávání na bezpečnostní opatření! To je konstatování, že máme padáka na dobu neurčitou. A že je třeba se s tím vyrovnat,“ dodala herečka, kterou podpořila celá řada kolegů z branže, mimo jiné Mahulena Bočanová, Nikol Heřmánková nebo Sandra Nováková.

  V souvislosti s koronavirem a preventivními opatřeními se snažila zavtipkovat Hana Reinders. Záhy však přišla na to, že to nebyl nejlepší nápad, a tak všem pro jistotu vysvětlila, že její status na sociální síti byl míněný vtipně.

  „Chcete mě? Umím vařit (blbě), uklízet (to zase až tak dobře, že vám sedřu podlahy), o zahradu se postarám, že vám tam už nic neporoste. Případně mohu nabídnout jednu zdravou ledvinu. Cena dohodou. Nabídky posílejte do zpráv,“ napsala si na Instagram v souvislosti s tím, že i jí se dotklo rušení akcí.

  Sérií tweetů aktuálně nechvalně proslul i Jan Hřebejk, který má koronavirus za vládní spiknutí a mocenský nástroj, jak ovládnout Radu České televize, čímž se odstřelil až na Mars. Nevylepšil to ani tím, že se později, o něco smířlivěji, přimlouval za to, aby lidé nechtěli vrátit vstupné za zakoupené lístky do divadla na představení, která se kvůli koronaviru neodehrají.

  K jeho smůle to zatím nevypadá, že by lidé místo nakupování potravin a hygienických potřeb chtěli přispět na „těžce zkoušené“ umělce v hmotné nouzi. Na smeč si naběhl i Jan Hrušínský, který má koronavirus za útok na své divadlo a své peníze.

  Svou polívčičku si přihřála i návrhářka Alena Wilson, která zjevně usoudila, že je to nejlepší reklama a způsob, jak o sobě dát vědět. „Koronavirus zasáhl i nás, jsme smutné obě. Tyto překrásné šaty jsme vytvořily přímo na míru pro Jolanu Voldánovou na zahájení Febiofestu. Ten se prozatím ruší, jako všechny společenské akce,“ postěžovala si.

  „Snad se podaří brzy dostat vše pod kontrolu, životy jsou to nejdůležitější, co máme! Myslíme na všechny a buďte na sebe opatrní,“ snažila se zachránit svět a hlavně situaci.

  Světlem na konci (koronavirového) tunelu a majákem v bouři více či méně hloupých reakcí je bezesporu velmi rozumný a civilní status, kterým se blýskl Libor Bouček.

  „Nechápu ten postoj, který mě občas obklopí. Nechápu ten stesk nás, co pracujeme na akcích, co mizí. Stesk schovaný leckdy s politickým statusem. A dožrání z vlastního nevýdělku,“ reagoval na nářky některých svých kolegů.

  „Takhle to prostě je. To není žádná hysterie, ale adekvátní postup, vzhledem k situaci. Všichni počítáme ztráty, bez výjimky. Myslím, že turbulentnost celé události, nedůslednost mnohých z nás a lehkomyslnost nás mohou dohnat,“ míní moderátor. 

  „Mortalita je vysoká, není to chřipka. Čísla dnes, zítra a tento týden toho budou důkazem. Nepanikařme. Zachovejme chladnou hlavu. A rozum. Mysleme na své nejbližší, na starší. Buďme opatrní. A přijímejme věci, které nezměníme, jako fakt. Jsme teprve za začátku,“ dodal Libor Bouček. 

  Jeho slova by si všichni měli opakovat jako mantru. A nejen umělci. My všichni!

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:53 čtvrtek 9. července 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   226
  • Trapas
   82
  • Haha
   50
  • Cože
   47
  • Sladký
   46
  • Tvl
   44