Úterý 26. května 2020, svátek má Filip
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Babica pro Expres: Karanténa ze mě udělala youtubera, budu půl roku bez peněz

  Byl zvyklý chodit pravidelně na milovanou Spartu a také do oblíbených hospůdek na pivo. Na své koníčky musí ale Jiří Babica (58) na nějakou dobu zapomenout. Jak se oblíbenému kuchtíkovi v karanténě vede a proč uvažuje, že prodá svou manželku?

  Jak kuchař a podnikatel Jiřího Babica tráví karanténu a co mu v tomto období nejvíce chybí? Pochopitelně zmínil hospody, fotbal a milovanou Spartu, ale překvapil i tím, že se z něj v období karantény stal youtuber! Důvod? Chce prý v těžkém období lidem pomáhat.

  Chybí mi Sparta, hospody a salsa s manželkou

  „Zatím se moc nenudím. Renovuji, maluji, mám před sebou sklep. Občas si odpočinu. Zároveň samozřejmě vařím, tak jsem si řekl, že bych mohl nějak pomoct lidem a založil jsem si svůj vlastní YouTube kanál Babica v karanténě,“ svěřil se nám populární kuchtík.

  „Používám tam suroviny, které mají lidé obvykle doma, není to nijak složité si je opatřit. Nedá se tam čekat nějaká vysoká gastronomie, ale spíše jednodušší jídla z pár surovin, která by měla chutnat. To mě teď docela naplňuje,“ dodal Babica.

  „Co mi nejvíce chybí? Rodinného života máme teď nadbytek. Vadí mi, že si nemohu zajít nikam sám. Míval jsem krásné soboty a neděle s fotbalem s Realem Top Praha (sportovní tým složený z osobností, pozn. red.), to je výborná parta, pak basket, tam mám také výbornou partu. Samozřejmě mi chybí Sparta, které celý život fandím. A hospody! Kytary, zpěv, tanec! S manželkou jsme chodili na salsu, to nám teď odpadlo. Ale můžeme tancovat doma,“ říká dále Babica.

  Můj byznys? Katastrofa a černota! Půl roku bez peněz

  Jiří Babica není pouze kuchař, ale také podnikatel. Provozuje například servis lyží. Obchod musel samozřejmě zavřít a drsné dopady karantény jako živnostník pociťuje už nyní.

  „Od února je to katastrofa, v březnu se zavřelo úplně, takže černota. Dělám také do turismu a pohostinství. Tipuji, že budu tak půl roku bez peněz,“ smutní Babica.

  „Zklidnil jsem se, jsem doma, maximálně můžu prodat manželku a peníze investovat do zlata... Ne, budu hodný kluk a nebudu utrácet, budu renovovat,“ dodal kuchař.

  Místo Seychel a Španělska bude chata

  Stejně jako ostatní Češi i Babica se musí smířit s tím, že letošní dovolená kvůli pandemii koronaviru, která paralyzuje téměř celý svět, proběhne pravděpodobně pouze na území České republiky.

  „Měl jsem hodně plánů, měli jsme jet na hory do Rakouska, to propadlo, o peníze jsme přišli. Měl jsem jet na Seychely na tři týdny na plachetnici s partou kluků. Měl jsem jet do Španělska, to také padlo. Nezbývá nám nic jiného než jet na chatu. Na to se hodně těším, protože tam bude hodně lidí okolo, co tam dlouho nebyli. Kdyby náhodou se to povolilo, vzal bych rodinu k Baltu, kam jsem jako chlapeček jezdil,“ řekl nám na závěr Jiří Babica, který čtenářům Expresu také prozradil jeden zajímavý recept.

  Co vám doporučuje známý televizní kuchař, se dozvíte ve videu.

  Fotogalerie

  Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

  Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

  Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

  Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

  Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

  Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 26. května 2020, svátek má Filip
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz