Když musíš, tak musíš: Langmajer maká i v době korony, za divadlo by dýchal

I když Jiří Langmajer (53) o sobě v posledních letech dával vědět spíše skrze více či méně povedené snímky a bláznivé komedie, jeho srdce pořád tepe pro prkna, co znamenají svět. Nenechal si je vzít ani nouzovým stavem. Zařídil se tak, aby hrát mohl i přes nařízení vlády.

Oblíbeného herce jsme zastihli 22. dubna v centru Prahy, kterak rázným krokem kráčí po Národní třídě. Na rozdíl od několika hříšníků měl na obličeji roušku, navíc v místech, kam patří, ne na hlavě jako poradce prezidenta Zemana Martin Nejedlý. Ten si povinnou součást oděvu dnešních dní nasadil na hlavu a měl pocit, že to bohatě stačí.

Na první pohled bylo jasné, že zatímco řada Čechů řeší, že v době nouzové stavu nějaké to kilo přibrala, Jiří Langmajer neztratil nic ze své štíhlé postavy a nic na ní také nepřibylo.

Hvězda komedie Chlap na střídačku měla namířeno do Divadla Viola na Národní třídě. Scéna je sice (podobně jako všechny kulturní svatostánky) z nařízení vlády pro veřejnost uzavřená, i přesto tam Langmajer šel hrát

Jeviště miluje a netají se tím, že je to pro něj srdcová záležitost, i když si na složenky vydělává jinak, převážně hraním ve zmíněných komediích, které možná nesplňují nároky náročnějšího publika, zato je za ně mnohem více peněz.

Spolu s Jiřím Dvořákem odehráli online představení, které mohli diváci sledovat živě na Facebooku, dopřát si ho mohou také na YouTube. Společně hrají v představení Anděl v modrém, které se zaměřuje na osobní i umělecká pouta jedné z nejslavnějších dvojic francouzského umění 20. století: herce Jeana Maraise a básníka, dramatika, divadelního i filmového režiséra a výtvarníka Jeana Cocteaua.

Oba herci i jejich kolega měli na jevišti roušky, aby všem nařízením učinili zadost. 

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:16 sobota 22. srpna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 45
  • 43
  • 40
  • 38
  • 37
  • 37