Depp miluje barbíny, Hilton žáby, Schiffer pavouky a Kameníková mrtvé ptáky

Tom Hanks miluje psací stroje, Paris Hilton chytání žab, Johnny Depp zase barbíny s příběhem. Svéráznou libůstku má i Claudia Schiffer. | foto: Koláž Expres.cz

Mají peníze, slávu, luxusní rezidence by jim mohl každý závidět. Přesto, nebo možná právě proto mají slavní často dost podivné a docela (ne)obyčejné koníčky a záliby. Johnny Depp (55) sbírá barbíny, Paris Hilton (38) chytá žáby a pak je zase pouští. Anna Kameníková (24) pro změnu miluje fotky mrtvých opeřenců.

Nemyslím si, že jsem blázen, říká Anna Kameníková, rozená Linhartová, když přijde řeč na její zálibu ve fotkách mrtvých ptáků.

Těžko se o tom mluví, ale mám k tomu asi úplně stejný důvod jako ten kluk v Americké kráse. Taky si natáčel mrtvého ptáka nebo bezdomovkyni. Asi to nejde říct jinak než pateticky, ale svět, ve kterém žijeme, je smrti neskutečně blízko a přijde mi zvláštní, že lidé tyhle mrtvolky, kterých jsou města plná, vůbec nevnímají a přijde jim šokující, když je někdo zachytí na obrázku. Přitom kolem nich chodí denně,“ uvedla herečka před časem v rozhovoru pro magazín Téma.

Modelka Claudia Schiffer má jinou, neméně podivuhodnou zálibu. Sbírá hmyz, zejména pak pavouky. Kráska se arachnologii věnuje už léta, a tak zatímco svůdníci ve filmech pro pamětníky zvali dámy na sbírky motýlů, Claudia láká na pavouky. 

Podle jejích slov ji chlupatí tvorové fascinují a svou kolekci pavoukovců a dalších zástupců pro mnoho lidí odporné říše stále rozšiřuje.

Známý oscarový herec Tom Hanks, který v říjnu 2017 vydal sbírku krátkých příběhů nazvanou Uncommon Type, zúročil svou velkou vášeň a tou je sbírání psacích strojů. Jeho sbírka čítá více než sto kusů. V jeho knize je sedmnáct příběhů a v každém z nich figuruje jiný psací stroj. 

Johnny Depp, jehož životní styl nepatří zrovna k těm konvenčním, má dost bizarní také koníčky. Hvězda Pirátů z Karibiku si libuje ve sbírání panenek s podobiznou celebrit. Má jich několik desítek. „Vlastní limitované edice panenek Barbie. Má také panenky, které připomínají Beyoncé a holky z Destiny’s Child, herce ze seriálu Muzikál ze střední, zpěváky z New Kids on the Block, Elvise a dokonce i Donnyho Osmonda,“ napsal list Daily Star.

Mezi největší „špeky“ Johnnyho sbírky patří Lindsay Lohan, které pořídil i monitorující náramek pro domácí věznění. Hollywoodská skandalistka skutečný náramek při domácím vězení nosit opravdu musela.

Modelka, herečka a příležitostná zpěvačka Paris Hilton je velmi multifunkční celebrita, nehledě na to, že je to také budoucí dědička hotelového impéria. 

Ve volném čase dává překvapivě často přednost přírodě, zejména pak fascinující fauně. Velmi ráda chytá žáby a následně je pouští do volné přírody. Podle jejích slov je to ohromně zábavné...

Fotogalerie

Komentáře