Kevin Spacey před soudem: Za obtěžování mu hrozí pět let natvrdo

Americký herec Kevin Spacey (59) nezažívá zrovna šťastné období. V pondělí 7. ledna stanul před okresním soudem na malém ostrově Nantucket v americkém státě Massachusetts. Podle obžaloby měl v červenci 2016 sexuálně obtěžovat osmnáctiletého chlapce, za což mu hrozí v případě odsouzení až pět let vězení.

Dvojnásobný držitel Oscara se soudu původně nechtěl osobně zúčastnit s tím, že jeho přítomnost jen povzbudí „negativní publicitu“, které aktuálně musí čelit. Soud ale žádost jeho advokátů odmítl, a tak se Kevin Spacey k soudu musel dostavit. Po dobu přelíčení ale neřekl jediné slovo, i jeho právníci soudní proces po opuštění soudní síně odmítli  komentovat.

„Nehodlám platit za něco, co jsem neudělal,“ uvedl ve videu herec s přízvukem hlavní postavy seriálu Dům z karet Franka Underwooda během vánočních svátků. Video, ve kterém se obrací přímo k divákovi, bylo přitom jeho prvním veřejným vystoupením od okamžiku, kdy padlo první obvinění.

U soudu si herec vyslechl obvinění z toho, že v roce 2016 v restauraci v Nantucketu v Massachusetts měl opít osmnáctiletého, ve státě Massachusetts tedy nezletilého, mladíka, jehož později osahával. Známý herec měl navíc mladíkovi podávat tvrdý alkohol, což mu v tomto státě, kde se smí pít od 21 let, do karet také příliš nehraje. Později mu měl opakovaně strkat ruku do rozkroku a bránit mu v odchodu.

Soudce odročil líčení na 4. března. Toho se herec nemusí účastnit, má být ale k dispozici na telefonu. Spacey se kromě toho nesmí přibližovat k údajné oběti ani jeho rodině. Za sexuální obtěžování a podávání alkoholu mladistvým mu v případě odsouzení hrozí až pět let.

Není to rozhodně jediný případ, Spaceyho z obtěžování postupně obvinilo třicet mužů.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:22 8. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Super
  10
 • Sladký
  10
 • Cože
  9
 • Tvl
  9
 • Haha
  8
Komentáře

Mohlo by vás zajímat