Spaceyho drtí podivná obžaloba: Neměl jsem erekci, takže se mi to nelíbilo! říká oběť

Hollywoodský herec Kevin Spacey (59) se poprvé konkrétněji vyjádřil k obvinění, podle něhož měl v roce 2016 opít a následně sexuálně obtěžovat osmnáctiletého chlapce, který byl podle amerických zákonů ještě nezletilý. Podle Spaceyho ale rozhodně o žádné obtěžování nešlo, mladík ho prý naopak sváděl, a dokonce mu dal svoje telefonní číslo. A velmi zvláštně zní vysvětlení údajné oběti, proč se nebránila, když ji herec začal osahávat. Mladík prý ztuhl hrůzou a jeho nesouhlas má dokazovat, že u něho nenastala erekce!

Jeho kariéra je zřejmě v troskách, hlavní starostí herce Kevina Spaceyho teď ovšem je, aby neskončil za mřížemi. Za to, že měl údajně opít a pak sexuálně zneužít nezletilého, mu totiž hrozí až pět let vězení.

Protože na Spaceyho pořádají hon přívrženci kampaně Me Too, kteří by ho nejraději viděli rovnou v cele smrti, rozhodl se i on konečně přednést svůj pohled na osudný večer v baru a zveřejnil část svojí obhajoby. A situace se podle něj má úplně jinak.

„Prohlašoval, že je třiadvacetiletý student podnikání, a vyhledal svého kamaráda, aby mu herce představil,“ stojí ve Spaceyho obhajobě.

Dále obhajoba pokračuje tím, že si prý nezletilý chlapec nechal od herce platit drinky a následně mu dovolil, aby ho objal kolem ramen. Pak spolu měli u klavíru zpívat. Spacey se také nechal slyšet, že mu mladík dal svoje telefonní číslo a po celou dobu s ním flirtoval.

Nejrozporuplnějším a dost možná klíčovým bodem celého případu je moment, kdy měl Kevin Spacey svou údajnou oběť osahávat. On sám nepopírá, že by to udělal. Tvrdí však, že chlapec neprojevil sebemenší náznak toho, že by mu situace byla nepříjemná.

Kevin Spacey čelí obvinění ze sexuálního obtěžování.

Kevin Spacey čelí obvinění ze sexuálního obtěžování.

To, že se od Spaceyho bez náznaku odporu osahávat nechal, pak přiznává i samotný mladík. Ten pro to má však vysvětlení. Ve skutečnosti ale zní dost podivně, prý ho celá situace doslova paralyzovala, on proto ztuhl a nebyl schopen žádného pohybu. Že se mu osahávání nelíbilo, má prý dokazovat i fakt, že neměl erekci!

Zda před soudem spíš obstojí Spaceyho logická obhajoba, či na první pohled na hlavu postavené tvrzení údajné oběti, rozhodnou až další soudní jednání. První z nich je na programu 4. března, samotný herec se ho zúčastnit nemusí, má být ale k dispozici na telefonu.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:48 neděle 12. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  15
 • Super
  10
 • Trapas
  9
 • Tvl
  8
 • Cože
  6
 • Sladký
  6
Komentáře

Mohlo by vás zajímat