Zemřel zpěvák kapely The Prodigy Keith Flint, podle vyjádření kapely to byla sebevražda!

Zpěvák The Prodigy měl podle nepotvrzených informací spáchat sebevraždu. | | foto: achiv

Ve věku 49 let zemřel zpěvák kapely The Prodigy Keith Flint. Jeho nehybné tělo bylo nalezeno v pondělí ráno v jeho domě v anglickém Essexu.

Fanoušci britské elektronické hudební skupiny The Prodigy jsou v šoku. Z Británie totiž dneska ráno přišla velmi smutná zpráva. Keith Flint, který se neproslavil jenom díky svému hlasu, ale i kvůli charakteristickému vystupování a hlavně zeleným vlasům, byl nalezen mrtvý ve svém domě v Essexu.

Záchranné složky ho nalezly v jeho domě v bezvědomí. Ani přes okamžitou resuscitaci se jim ho nepodařilo vrátit zpátky k životu. Podle oficiálního vyjádření kapely na Instagramu to byla sebevražda.

Kapela tvrdí, že to byla sebevražda.

Kapela tvrdí, že to byla sebevražda.

„Nevěřím tomu, že to říkám, ale náš bratr Keith si tento víkend vzal život,“ píše Liam Howlett, frontman kapely. „Jsem v šoku, jsem nasranej, zmatenej a mám zlomené srdce,“ dodal.

Sebevraždě nahrává i to, že podle vyjádření policie Essexu někdo zavolal na policii, aby se jeli podívat do domu zpěváka Flinta. Ale kdo ten „někdo“ byl, to už se neuvádí. Server Mail Online cituje policii, že „byli povoláni na adresu Brook Hill kvůli obavám o zdravotní stav devětačtyřicetiletého muže“.

Znamená to snad, že si pomoc zavolal Keith Flint sám, ale bohužel přišla pozdě?

Flint v začátcích The Prodigy působil jako tanečník, pak se rozhodl pro změnu image, což ho provázelo po celou dobu jeho kariéry. Své dlouhé vlasy si nechal zkrátit a začal nosit jedinečný účes ve tvaru dvou punkových kohoutů.

Kapela je známá hlavně díky hitu Firestarter, k němuž napsal text sám Flint a představil se v něm jako zpěvák.

Prvotní úspěch po celém světě slavila kapela se singlem No Good a s albem Music for the Jilted Generation. Oblíbeným albem je také The Fat of the Land, velké úspěchy slavily hity Smack My Bitch Up, Voodoo People nebo Breathe.

Fotogalerie

Komentáře