Kde se vzalo duo Těžkej Pokondr? Cestu mělo velmi trnitou

Vyprodávali haly, byli hvězdami mejdanů, na afterparty nesměly chybět jejich písničky, na které tancovali podnapilí lidé. Ale málokdo ví, kde se vlastně toto uskupení vzalo a kdo vymyslel jeho název. Jak vlastně Roman Ondráček a Miloš Pokorný, kteří jsou teď na nože, začínali?

Bývalí parťáci našli díru na trhu. Nebylo tu žádné hudební seskupení, které by parodovalo světoznámé hity. Duo si hned našlo své posluchače, a když se na rozjařených párty po půlnoci začaly hrát jejich hity, lidé se probrali a začali zase trsat. Ale neměli tu cestu lehkou, aby se dostali mezi hvězdy českého showbyznysu, kde si pak zavinili i vlastní pád.

Miloš Pokorný (54) a Roman Ondráček (52) byli odjakživa showmani, kteří si přáli být středem pozornosti. Chtěli bavit lidi, střílet si z různých kauz, které se zrovna děly. Ale než začali „zpívat“, začínali jako moderátoři v různých rádiích.

Svou kariéru odstartovali v roce 1991 na rádiu Bonton. Posléze pomohli založit rádio City a byli u vzniku Frekvence 1. Měli dokonce pro ranní show objevit Leoše Mareše, který se sám ale k této informaci nevyjádřil.

Moderovat jim nestačilo, chtěli se prosadit i v jiné sféře a asi toužili po slávě, kterou jim rádio dostatečně nepřinášelo. V roce 1996 je napadlo založit uskupení, které bude mít vtipné texty k již proslaveným hitům, čehož se chytil i Ondřej Hejma a vymyslel jim název Těžkej Pokondr (složení ze jmen Pokorný a Ondráček).

Přidal se k nim Lou Fanánek Hagen, který pro Ondráčka s Pokorným otextoval většinu jejich písní. Nejdřív z toho byli lidé dost v rozpacích, ale po počátečních útrapách si to své posluchače našlo. Hity jako Šopák, Nájem zvedej či Vinetů dostaly nakonec lidi do varu. Jejich písně se dostávaly do éterů všech rádií. Tedy až do poslední doby.

Bohužel asi nabyli dojmu, že jsou globální celebrity a mohou si dovolit vše. Pokondři si asi usmysleli, že budou zachránci české politiky, a začali se navážet i do vážných témat. Jenže to už lidi, kteří chtěli zábavu, přestávalo bavit a najednou se z oblíbené dvojice stala spíše taková hromádka k politování.

Roman Ondráček zničehonic začal kopat kolem sebe, nadával všem lidem, kteří mu měli prý ublížit nebo ho málo respektovali. Dokonce si vzal na paškál i svého parťáka Miloše Pokorného, na kterém nenechal nit suchou.

A tím se chce nad celým Těžkým Pokondrem zazvonit zvonec a hudební pohádky je konec. I když dokázali bavit lidi, teď se fanouškům zprotivili a konec se blíží rychlostí světla.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:52 12. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  11
 • Tvl
  8
 • Super
  7
 • Haha
  5
 • Cože
  4
 • Sladký
  4
Komentáře