Poslední snímek Katky z dokumentu Třeštíkové ukazuje, co dokážou drogy

Katka je k nepoznání | foto: koláž Expres.cz/Tomáš Třeštík

Je jí teprve čtyřicet, ale vypadá na sedmdesát. Život plný drog se na Kateřině Bradáčové, kterou „proslavil“ dokument Heleny Třeštíkové Katka, pořádně vyřádil nejen na zdraví, ale i vzhledu. Snímek syna slavné dokumentaristky Tomáše Třeštíka to dokazuje.

Když Helena Třeštíková začala v roce 1996 točit časosběrný dokument o Kateřině Bradáčové, bylo dívce teprve devatenáct let. Žila v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život, toužila po příteli a rodině. Její drogová závislost z ní ale udělala žijící trosku.

Ačkoliv byla Katka v průběhu téměř čtvrt století mnohokrát odhodlaná s drogami skoncovat, vždy nad ní zvítězily. A ze snímku syna Heleny Třeštíkové Tomáše je zřejmé, že se Katce nepodařilo postavit se opakovaně na nohy.

Pro ty, které zajímá osud Katky z mámina dokumentu: dneska večer jsem ji náhodou potkal v Karlovce (ulice Karlova na Starém Městě, pozn. redakce). Žebrá tam v kleče na ulici, čelem opřená o chodník, poznal jsem ji jen podle prstýnku, který nosí celou dobu, co ji znám. Na chvíli jsem se u ní zastavil. Je na metadonu, s přítelem bydlí v nějakém domku, snad skoro legálně,“ popsal svůj snímek Třeštík s tím, že se Katka drogám sice snaží vyhýbat, není si ale jistý, že se jí to daří.

Vypadá dost zbědovaně, ale kdo by nevypadal, bylo lehce pod nulou. Mluvila k věci, smířlivě a věcně, působila střízlivě a celkem zorientovaně,“ píše Třeštík dále.

Jeho se většina uživatelů sociální sítě ptala, kolik že je Katce vlastně let a málokdo mu věřil, že jsou s Tomášem Třeštíkem stejně staří. Tudíž čtyřicet.

Nemá už moc zubů, to strašně změní rysy v tváři. Ale ano, vypadá ztrhaně,“ uznal fotograf.

Příběh Katky by měl být mementem pro všechny mladé, kteří experimentují s drogami. Nejenže promrhala celý svůj život, ale ve čtyřiceti letech vypadá jako stařena.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:23 úterý 3. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  236
 • Trapas
  34
 • Super
  30
 • Cože
  27
 • Sladký
  19
 • Haha
  16
Komentáře