Krasojezdkyni z Humberta proslavila prsa a výrok Josefa Laufera: „Přidělili mi kredenc!“

Helena z Cirkusu Humberto Čechy svými půvaby zrovna neokouzlila. Pamatujete si na ni? | foto: Fdb.cz/Ceska Televize

Brzy tomu bude 10 let, co započalo natáčení legendárního seriálu Cirkus Humberto. Přizváno bylo mnoho zahraničních herců, mezi nimi a krásná herečka francouzského původu Kathy Kriegel, představitelka krasojezdkyně Heleny. Nepochopitelně nad ní však ohrnul nos Josef Laufer. Proč?

Dvanáctidílný česko-německý seriál Cirkus Humberto režiséra Františka Filipa se dočkal v době svého uvedení nevýslovného ohlasu a úspěch zažívá dodnes při každé odvysílané repríze.

Nás však zaujala půvabná herečka, která si ve slavném cyklu zahrála Helenu Karasovou-Berwitzovou, krasojezdkyni a manželku ředitele cirkusu Jaromíra Hanzlíka.

Půvabná herečka a také režisérka se ještě před obsazením do Cirkusu Humberta proslavila epizodní rolí Raphaelly ve francouzském v seriálu Růžová knihovna, kde vystavila na odiv své obnažené výstavní poprsí.

Psal se rok 1986.

V roce 1986 odhalila herečka v epizodě seriálu Růžová knihovna ňadra.

V roce 1986 odhalila herečka v epizodě seriálu Růžová knihovna ňadra.

Tou dobou nebyla filmová nahota natolik běžnou záležitostí, proto se půvabná Kathy velmi rychle dostala do povědomí veřejnosti.

O dva roky později dostala jednu z hlavních rolí v seriálu Cirkus Humberto, kam nastoupila v 7. epizodě a sehrála svoji roli až do konce. Hlas jí propůjčila česká dabérka Jorga Kotrbová.

Šokující svědectví však vyplulo na povrch až po letech, kdy v pořadu TV Barrandov promluvil o seriálu Josef Laufer, který byl v roli Paola Romea do Heleny zamilován. Dle svých vlastních slov však očekával krásnou Francouzku a přidělili mu kredenc.

Kriegelová nepůsobí jako Francouzka.

Kriegelová nepůsobí jako Francouzka.

„Nikdy v životě jsem tak nelhal, že mám někoho rád. Čekal jsem, že tu Helenu bude hrát někdo jiný. Nejprve jsem si myslel, že to bude Libuška Šafránková, pak slibovali nějakou krásnou Francouzku, ale nakonec to byla Němka, taková kredenciózní. Nevěděl jsem, kudy ji mám oběhnout,“ uvedl.

Co si asi říkala slečna Kriegel o Lauferovi? Navíc Kathy je skutečně Francouzka, nikoliv Němka. Josef se nejspíš nechal unést obecně zavedeným zvykem, že Němky se vyznačují chabými půvaby.

Po Humbertu se Kathy věnovala herectví i nadále, velké popularity se jí však nedostalo. Zahrála si několik epizodních rolí ve francouzských seriálech, v pár filmech, poslední začátkem nového tisíciletí a pak upadla v zapomnění.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:10 30. prosince 2016. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  37
 • Haha
  26
 • Tvl
  19
 • Sladký
  18
 • Cože
  16
 • Super
  15
Komentáře