jít naiDNES.cz

Všichni z něj utíkají, ale Kristelová se přesouvá na YouTube! Co za tím je?

Z Kateřiny Kristelové bude v téměř čtyřiceti letech youtuberka. | foto: Instagram Kateřiny Kristelové

Neprožívá nepravomocně odsouzená moderátorka Kateřina Kristelová kariérní propad? Ta totiž oficiálně oznámila, že do týdne rozjede svůj kanál na YouTube. A konkurovat jí místo českých moderátorských špiček budou v podstatě vrstevníci její dcery.

Kateřina Kristelová, rozená Blažková, byla předurčena stát se moderátorkou. Vždyť už jako dítě byla členkou Dismanova dětského rozhlasového souboru a vypadalo to, že svého cíle dosáhne. Ačkoliv obor Sociální a mediální komunikace na Univerzitě Jana Amose Komenského v Praze nedokončila, svou profesionální kariéru zahájila v pořadu h.i.t., který se později přejmenoval na T-music.

Kateřina, která se někdy v mezidobí 2001 až 2005 přejmenovala kvůli atraktivitě z Blažkové na Kristelovou, k čemuž ji mělo inspirovat příjmení její babičky, jež se tedy jmenovala Kristenová, dokonce spolupracovala i s Českou televizí.

Právě ona v roce 2007 moderovala národní kolo soutěže Eurovision Song Contest a následně získala post české komentátorky finále (tehdy se konalo ve Finsku), který nyní zastává Libor Bouček. Kromě toho byla moderátorkou hudební televize Óčko.

Když tak před několika lety moderátorka přestoupila z primáckého Top Staru na TV Barrandov, dost lidí z branže kroutilo hlavou a nechápalo, proč se pro tento krok rozhodla.

I naprostý začátečník v branži ví, že je lepší být reportérkou na Primě než moderátorkou na Barrandově, kde nemá naprosto nikdo, kromě majitele Jaromíra Soukupa, nic jistého.

To nakonec potkalo i Kristelovou, která v jednu chvíli sice moderovala dva pořady najednou, ze dne na den byla ale odejita a své řečnické schopnosti přesunula definitivně na svůj instagramový účet.

Ačkoliv nyní na webu eXtra moderuje pořad Extra Focus, prostřednictvím kterého si před časem s Tomášem Řepkou vyřizovali účty s jeho exmanželkou Vlaďkou Erbovou, Kristelová je, jak se zdá, profesně nenaplněná. Proto oficiálně oznámila, že zakládá svůj YouTube kanál, kde bude natáčet kosmetické tutoriály a rozdávat svá moudra.

Její fanoušci i hejtři se prý kromě recenzí na kosmetické přípravky mohou těšit na tipy na knížky a její názory na různé záležitosti, pokud na to zrovna bude mít chuť a náladu.

Nutno ale říct, že právě tento krok v její kariéře lze přirovnat k faktu, že v dětství vyhrála na táboře Miss tábora Kounice. Je to naprosto zbytečný krok, protože i král YouTube Jiří Král ví, že tento formát je již dávno mrtvý. Hlavně je platforma YouTube vnímána jako startovní čára pro mladé talentované lidi, kteří se takto dostanou do povědomí veřejnosti a poté třeba i do televize.

Nemělo by to fungovat obráceně.

To, že je YouTube převážně pro mladé, a ne pro téměř čtyřicetileté moderátorky, ví podvědomě i Kristelová. Proč by se jinak ve videích stylizovala do copaté, rádoby nevinné puberťačky, kterých je na YouTube mimochodem plno, zrno se od plev oddělilo již dávno.

Otázkou je, kdo bude její cílová skupina.

Mladí si rozhodně nebudou nechávat radit od téměř čtyřicátnice, když mají Týnuš Třešničkovou a jiné mladé influencerky, a její vrstevnice na takové hlouposti nemají čas, protože chodí do normální práce a po ní mají lepší věci na starosti než se dívat na YouTube a nechávat si radit od Kristelové.

Tak jsme zvědaví, jak toto volání o pozornost a další pořádnou moderátorskou šanci, ačkoliv to Kateřina nikdy nepřizná, dopadne. Nebo že by dosud nepravomocně odsouzená Kristelová věděla, že jí v českých televizích odzvonilo a její poslední šancí je právě YouTube?

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 23:35 9. ledna 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  226
 • Trapas
  24
 • Super
  21
 • Tvl
  16
 • Cože
  11
 • Sladký
  10