jít naiDNES.cz

Kauza Tomáše Řepky: Rozbor všech jeho zásadních výroků u soudu

Tomáš Řepka přiznal před soudem vinu. | foto: koláž Expres.cz

Ve čtvrtek dopoledne proběhlo před Městským soudem v Brně první stání v kauze falešných pornoinzerátů, které měli Tomáš Řepka a Kateřina Kristelová vytvořit jménem Vlaďky Bahenské Řepkové (Erbové). A zatímco Kristelová se od případu distancuje, Řepka dorazil a vypovídal. Tím si ale ještě přitížil. Jeho výpověď působila nepřipraveně a zmateně a tohle všechno u soudu opravdu řekl!

Tomáš Řepka sice ve čtvrtek dopoledne dorazil do budovy Městského soudu v Brně jenom několik minut před začátkem prvního stání, byl ale dost zmateným hlavním aktérem celého líčení. My vám přinášíme body, které si Řepka měl lépe promyslet, než je vyřkl před soudem.

Pokud soud uzná Tomáše Řepku vinným, nejspíš přihlédne na polehčující okolnost, a sice, že se exfotbalista k jednomu bodu obvinění přiznal. Hned na začátku své výpovědi Tomáš Řepka sdělil, že se cítí být vinen, že 18. září loňského roku zaregistroval falešný inzerát na erotické stránce „Vlaďka privát Brno“ a zveřejnil její soukromé telefonní číslo. Ačkoliv částku 1210 korun v Raiffeisenbank na Novodvorské v Praze byli zaplatit spolu s Kateřinou Kristelovou, Řepka u soudu tvrdil, že jeho současná partnerka netušila, co platí.

„Paní Kristelová jela do práce na Barrandov a já jsem ji poprosil, jestli by mě neodvezla do banky. Doma jsem jí nadiktoval číslo účtu, abych ho neměl napsané na papírku, proto ho diktovala ona ze svého mobilu. V bance jsem jí řekl, že jde o překvapení, že platím zálohu na hory,“ tvrdil ve své výpovědi Řepka a dodal, že peněženka, ze které se platilo, byla jeho.

Zajímavé je, že i číslo účtu nechal diktovat Kristelovou, přestože mělo jít o překvapení.

Kristelová jako přítel pro všechno

Když jej ale soudkyně vyzvala, aby se lépe podíval na záznam, svou výpověď pozměnil s tím, že jde o peněženku jeho partnerky, od které si půjčil pouhých dvacet korun, které mu chyběly.

Tomáš Řepka u soudu přiznal svou vinu.

Záznam, který bude mít možná ještě dohru. Kristelová platí na přepážce banky.

Pokud jela Kateřina Kristelová opravdu do práce a nemá s případem nic společného, proč se nenechal Řepka u banky jenom vyhodit a tento čin nespáchal sám? Že by neuměl nadiktovat jedno číslo účtu? Nebo snad dopředu tušil, že mu bude chybět ona osudná dvacetikoruna?

Dost nevěrohodné bylo i jeho tvrzení, že mu s vytvořením inkriminovaného inzerátu pomáhal záhadný kamarád, který mu nejdřív pomohl se založením e-mailové adresy a posléze i s inzerátem. Jméno záhadného kamaráda nechtěl Řepka sdělit s tím, že ho nechce zatahovat do svých průšvihů a že mu ani neřekl, co mu pomáhá založit.

Zlovolná Amfora

Vrchol všeho ale byl, když se ho soudkyně zeptala, jak si vysvětluje, že profil Cikánečka 007 byl na www.amateri.com založený z hotelu v Lucembursku, kde v tu dobu pobývali s fotbalovým klubem Amfora i Kristelová s Řepkou. „V Lucembursku jsem se svým činem pochlubil chlapům, se kterými jsme tam byli a popíjeli jsme. Bylo u toho šedesát až sedmdesát lidí. Nevím, jestli se nechtěl někdo pomstít,“ vypověděl Řepka, který svými slovy nepřekvapil jenom soudkyni a přítomné právní zástupce, ale nejspíš i šéfa Amfory Petra Salavu.

Ten dal Řepkovi šanci zahrát si za fotbalový tým, jehož součástí jsou opravdové legendy, a on se mu odvděčil pošpiněním jména jeho týmu.

Když byl Řepka dotázán, zda může sdělit alespoň jedno jméno člověka, který by mohl potvrdit, že v Lucembursku opravdu sdělil, že jménem Vlaďky Erbové založil podobný inzerát, Řepka toho nebyl schopen. Prý u toho ale rozhodně nebyly Kateřina Kristelová a Jiřina Bohdalová, které zrovna v tu dobu měly s ostatními dámami jinou akci.

Kyberšikana od Kristelové

Zajímavá byla i výpověď Kateřiny Kristelové, kterou moderátorka dříve poskytla na policejní stanici a soudkyně z ní citovala během líčení. Kristelová se od případu distancovala s tím, že se nikdy o expartnerky svých partnerů nezajímala a nikdy je neřešila a rozhodně nikdy nezasahovala do jejich vztahů a sporů. O případu se prý dozvěděla až z obvinění.

Její slova ale soudkyně vyvrátila jejími vlastními statusy ze sociálních sítí, v nichž se Kristelová měla o Vlaďce Erbové vyjádřit velmi hanlivě.

Zajímavý byl i moment, kdy Řepka mluvil o svých příjmech. Před soudem přiznal, že jako správce majetku jisté společnosti bere přibližně deset tisíc korun a příležitostně si přijde na dva až tři tisíce, když někdo zatouží po jeho přítomnosti na společenské akci. Záhadou ale zůstává, čím dostává zaplaceno za svůj pořad Blikanec na serveru eXtra.cz, kde má svůj pořad i jeho partnerka Kateřina Kristelová. Určitě ho nedělá zadarmo.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:06 24. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  88
 • Trapas
  17
 • Tvl
  14
 • Cože
  10
 • Super
  9
 • Sladký
  9
Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Test celoročních pneumatik. Jak si vedou za sucha, za mokra a na sněhu

K celoročním pneumatikám výrobci přistupovali po dlouhá léta macešsky. Konečně se však vrátily do jejich přízně....

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře