jít naiDNES.cz

Narkomanka Katka promluvila o dceři: Jsem ráda, že ji nesmím vídat

Katka promluvila o smrti a o naději na kontakt se svou dcerou. | foto: Reprofoto: CSFD

Nejznámější česká narkomanka Katka (40) usilovně bojuje se svou závislostí na drogách. Díky metadonové léčbě již neužívá heroin, to samé se však nedá říci o pervitinu. Je bez domova, což je důvod, proč nesmí vídat svou dceru. Jak se s takovým zákazem vyrovnává?

Před 9 lety porodila Katka dceru Terezku. Ačkoliv se do kamery časosběrného dokumentu Heleny Třeštíkové nechala několikrát slyšet, že ji narození miminka donutí s drogami definitivně skoncovat, nedokázala to. Novorozenou holčičku opustila a nechala ji v kojeneckém ústavu.

Terezku má v současné době ve své péči Katčina matka. Ta by byla pro, aby její dcera s Terezkou opět navázala kontakt, ovšem pouze za předpokladu, že bude žít důstojný život na ubytovně. To se známé narkomance dva roky dařilo, loni však opět skončila na ulici. Přesto je odhodlaná znovu zabojovat.

„Jakmile jsem takhle venku, tak jde hlavně o ty bakterie a bacily. Takže máma Terezku vlastně ochraňuje, což je dobře, já to chápu. Až budu na ubytovně, budu se chovat jinak a sekat latinu, tak bude zase možnost být s ní v kontaktu,“ řekla uvědoměle v pořadu 168 hodin Katka.

Ta momentálně žije již 9 měsíců s partnerem velmi improvizovaně v přírodě pod plachtou, a jak sama říká, je ráda, že na ni neprší. Uvědomuje si, že už nebojuje jen o dceru a slušné živobytí, ale balancuje na prahu smrti.

Katka byla v úterý spatřena Na Bulovce.

Katka to stále nevzdává.

„Kolem mě zemřela už spousta lidí a já cítím, že přichází řada na mě. Mám kousek od cirhózy jater a pak už je jenom smrt. Ale já nechci umřít,“ uzavírá Katka.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:24 31. ledna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Tvl
  84
 • Trapas
  26
 • Cože
  20
 • Super
  17
 • Haha
  12
 • Sladký
  11
Komentáře