Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Chovala jsem se jako debil. Tuhle fázi mám za sebou, říká prezidentova dcera Kateřina

  Kate Zemanová se rozpovídala o životě v Londýně. | foto: Profimedia.cz

  Svému otci, prezidentovi Miloši Zemanovi, je oporou. A to i přes to, že se s ním ne ve všech názorech shodne a většinu času tráví mimo Česko. Kateřina Zemanová, které nikdo neřekne jinak než Kate, se v rozhovoru pro týdeník Téma rozpovídala o životě v Londýně, práci i aférce, kdy byla vyfocena na akci se sexuální tematikou. „Bylo mi osmnáct. Neznám člověka, který by se v tomhle věku nechoval někdy jako debil,“ říká.

  Vedle manželky Ivany je největší chloubou Miloše Zemana. Když ho dcera Kate přijela podpořit před prezidentskými volbami, mnozí spekulovali, že právě věčně se usmívající rebelka přihrála následnému vítězi spoustu plusových bodů.

  Přestože v Česku není člověka, jenž by ji neznal, Kate rozhodně není rozmazlenou hradní slečinkou, která by zneužívala výhod svého postavení. Naopak, žije skromným životem v Londýně a spousta jejích nejbližších přátel tam ani neví, s kým má vlastně tu čest.

  „Bydlím v takovém polorozpadlém, ale útulném domě na severu Londýna, spolu s dalšími čtyřmi lidmi. Že jsem dcerou prezidenta, to neví ani většina spolužáků. V Londýně vás lidi berou podle toho, jaký jste člověk. I kdyby to zjistili, tak vám to určitě body nepřidá ani neubere,“ vypráví Kate v rozhovoru pro týdeník Téma.

  Kateřina Zemanová celá zářila.

  Kate Zemanová na prezidentském plese

  Ačkoliv v poslední době trávila hodně času v Česku a zdálo se, že se možná natrvalo vrátila domů, opak je pravdou. V Londýně má celou řadu povinností. Rozhodně si ale nestěžuje. 

  „Studuji designovou a technologickou antropologii, to je obor, který se v Čechách bohužel studovat nedá. Původně jsem do Anglie přijela za prací a chystala se studovat ve Švédsku. To byl odjakživa můj sen. Nakonec jsem ale v Londýně zůstala, když jsem se tam dostala na školu. Žiju tam čtvrtým rokem a jsem strašně spokojená,“ popisuje s tím, že si na studium dokonce vzala půjčku, protože nechtěla s prosíkem o peníze chodit za rodiči.

  Kateřina Zemanová navštívila anglickou královnu.

  Kateřina Zemanová s rodiči navštívila královnu Alžbětu.

  A na splátky si vydělává prací. Pozic si prošla několik a některé byly skutečně pikantní.

  „Za těch několik let už mám za sebou bizarní balíček prací. Pomáhala jsem třeba organizovat rockové koncerty, pak jsem přesedlala na burlesku. Tedy jen jsem těm slečnám burleskám pomáhala s účesem a líčením. Teď už se ale věnuji jen klasické kancelářské práci,“ prozrazuje Kate Zemanová, která by v Londýně chtěla zůstat minimálně další rok.

  Zavzpomínala také na aféru, která ji zřejmě proslavila možná jako první. Jako čerstvě plnoletá navštívila klub, kde se odehrávaly sexuální orgie. A někdo ji tam vyfotil.

  „Mě to nikdy neštvalo, že jsem na té akci přihlížela. Doma jsme se tomu smáli. V životě jsem si negooglila svoje jméno, tak ani nevím, co se o mně tehdy psalo. Nikdy jsem se tomu tématu nevyhýbala, ani ho nijak neomlouvala. Proč taky, nezastávala jsem žádnou oficiální pozici. Komu jsem tím lidsky ublížila? Bylo mi osmnáct. Neznám člověka, který by se v tomhle věku nechoval někdy jako debil. To je fáze, kterou si musíte prožít,“ míní Kate.

  „Nemám ráda argumentaci, že jako dcera prezidenta musím příkladně ovlivňovat kariéru mého otce. Myslím, že už je trošku načase rozpustit myšlenku, že otec, matka a já jsme jedna jednotka, která musí mít 24 hodin denně na starosti nějakou politickou agendu. A musí se podle toho módu chovat,“ dodává.

  Kompletní rozhovor s Kate Zemanovou o dětství, aféře s večírkem, životě v Anglii nebo o tom, co tátovi vyčítá a za co obdivuje mámu, se dočtete v aktuálním vydání týdeníku Téma.

  Fotogalerie

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

  Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

  Premium

  Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

  Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Pátek 21. února 2020, svátek má Lenka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz