jít naiDNES.cz

Kate Middleton oblékla šaty od Gucciho. Obvinili ji kvůli tomu z rasismu

Vévodkyně Kate byla obviněna z rasismu poté, co si oblékla šaty od Gucciho. | foto: Profimedia.cz

Vévodkyně Kate, která by svým úsměvem obměkčila i to nejtvrdší srdce, tentokrát neobměkčila rozzuřené odpůrce módního domu Gucci, který nedávno sklidil ostrou kritiku za rasismus. Kate si totiž na charitativní gala akci oblékla nádhernou róbu, která pocházela právě od této značky. Nepomohly jí ani bohulibé úmysly, s nimiž na událost dorazila.

Ačkoliv je Kate Middleton považována za ikonu, tohle neprošlo ani jí! Na galavečer v rámci programu Mentally Healthy Schools dorazila v nádherných růžových šatech z dílny značky Gucci a někteří upozorňují, že to nebyla vhodná volba.

Italský módní dům nedávno řešil skandál ohledně nového roláku s límcem, kde je široká červená pusa. Ačkoliv se mělo jednat jen o módní vychytávku, firma za to sklidila ostrou kritiku za rasismus a výrobek raději stáhla.

Gucci vyrobil velmi rasistický svetr! Nechápu, jak si někdo mohl myslet, že je tohle v pořádku?“ diví se jeden z odpůrců. „Kdyby to bylo alespoň celé černé! Ale proč zdůrazňovat červenou kolem rtů?“ míní další.

Svetr od Gucciho, který vyvolal pozdvižení kvůli rasismu.

Svetr od Gucciho, který vyvolal pozdvižení kvůli rasismu.

V předchozích dnech probíhala na sociálních sítích mohutná kampaň, která vybízela k bojkotu luxusní značky, neboť podle nich přispěla k podpoře rasismu. 

Kate Middleton se stal terčem kritiky za róbu od Gucciho, který nedávno čelil...

Kate Middleton se stala terčem kritiky za róbu od Gucciho, který nedávno čelil obvinění z rasismu.

Módní dům Gucci na kritiku na sociálních sítích zareagoval a omluvil se. „Potvrzujeme, že jsme výrobek stáhli jak z on-line nabídek, tak z kamenných obchodů,“ uvedla společnost na Twitteru.

A proč by Kate nemohla obléct šaty od Gucciho? Tím, že vévodkyně z Cambridge zvolila večerní róbu od této značky, podle některých lidí se postavila zády k boji proti rasismu a naopak podle nich vyjadřuje souhlas s politikou italského módního domu. 

Gucci ale na sociálních sítích zdůrazňuje, že jako společnost vždy ctili (rasovou) různorodost, kterou respektují, a rozhodně se s rasismem neztotožňují. „Jsme odhodláni tyto hodnoty v naší práci stále více rozšiřovat a tento incident bereme jako ponaučení,“ zní oficiální vyjádření firmy. 

Jako důkaz pak společnost Gucci kontroverzní výrobek stáhla. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 17:30 pátek 14. června 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  57
 • Trapas
  38
 • Cože
  29
 • Tvl
  29
 • Super
  23
 • Sladký
  19
Komentáře