jít naiDNES.cz

Fanynka se za Plíškovou trmácela přes půl Ameriky, tenistka se jí za to odvděčila

Karolína Plíšková se potkala se svou fanynkou Fabiolou osobně. | foto: www.karolina-pliskova.com

Takhle vypadá správná fanouškovská věrnost! Za Karolínou Plíškovou jedna z jejích nejvěrnějších jela dlouhých 32 hodin a její snažení nezůstalo bez odměny. Nejenže se s českou tenistkou potkala, ale ta jí dala nečekaný dar.

Kdo by si pomyslel, že největší fanoušek Karolíny Plíškové bude z Česka, spletl by se. Tou je bezesporu Mexičanka Fabiola Aviles Merinová z mexického města Xalapa, odkud se mladá dívka za svým vzorem vydala na US Open do New Yorku.

Aby si svůj sen splnila, jela nejdřív autobusem ze Xalapy do hlavního města Mexico City, pak absolvovala let do Chicaga a nakonec strávila 20 hodin v autobusu do New Yorku.

Na cestě tak byla dlouhých 32 hodin.

„Jsem z Mexika a to je docela daleko do České republiky. Vždycky mi připadalo nemožné vidět Karolínu na vlastní oči, u nás nejsou žádné velké turnaje, a tak jsem Káju sledovala vždy jen v televizi. Až letos. Naskytla se mi šance navštívit mého bratra v Chicagu, takže jsem ušetřila nějaké peníze, chvilku jsem přemýšlela a nakonec vyrazila právě na US Open. Můj bratr z toho nebyl zrovna nadšený, ale já jsem si říkala: Kdy jindy bude zase možnost?“ svěřila se šestadvacetiletá Fabiola pro Nova Sport.

Ta do New Yorku dorazila těsně před prvním zápasem s Terezou Martincovou.

„Víte, byl to úžasný pocit, když Karolína vstupovala na kurt. Několik let někoho obdivujete a najednou ho vidíte. Vypadalo to jako sen,“ vypráví Fabiola. Ta se s Plíškovou nakonec potkala osobně. Dostala totiž možnost nakouknout i do zákulisí velkého tenisu.

„Michal domluvil setkání s Karolínou po tréninku. Mohla jsem si s Kájou pár minut popovídat, udělat si fotky na památku. Bylo to prostě neuvěřitelné! Můžete se ho zeptat, jak jsem se třásla, když jsem Karolínu viděla přicházet k turniketu, kde jsem na ni čekala,“ popisovala fanynka, která byla v kontaktu právě s Hrdličkou.

Ten ale do poslední chvíle netušil, jak strastiplnou cestu musela absolvovat.

„Když nám to vyprávěla, dostala od nás samozřejmě lístky na zápasy i výbavu Fila AceQueen. A Kája jí koupila letenku zpět, aby se nemusela trmácet autobusem,“ sdělil Karolínin manžel a manažer Michal Hrdlička.

Fotogalerie

Komentáře

Mohlo by vás zajímat