Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Miss Global Kokešová: Mexický mafián chtěl zfalšovat vítězky, porazila jsem zaplacenou favoritku

  Miss Global 2019 Karolína Kokešová | foto: Pavel Dvořák, Tilen Vajt

  Druhá vicemiss České republiky Karolína Kokešová znovu celému světu dokázala, že právě u nás se rodí ty nejkrásnější ženy. Z Miss Global v Mexiku si přivezla korunku pro absolutní vítězku, na svou korunovaci nebude mít ale nejlepší vzpomínky. Nejenže celý galavečer trval dlouhých šest hodin, před vyhlášením vítězek se celý přenos kvůli skandálnímu jednání hlavního sponzora zrušil a chvíli to vypadalo, že se vítězky vyhlašovat vůbec nebudou. Jak vypadá pozadí světové soutěže, Expresu prozradila úřadující Miss Global Karolína Kokešová.

  Dohnat Karolínu Kokešovou není vůbec snadné. Nejdříve jsme se měli potkat v showroomu Hyundai v Praze 5, kde Klára Vavrušková přebírala nový model i10 a měla ji tam podpořit, z časových důvodů se tam ale nedostavila. Proto jsme se s ní potkali v centru Prahy, kde nám nejen poodhalila zákulisí světové soutěže, ale také promluvila o tom, jak žádnou korunku málem nezískala.

  Karolíno, před několika dny jsi získala korunku Miss Global. Jak ses na soutěž připravovala?

  Nešlo o speciální přípravu. Snažila jsem se chodit cvičit, největší důraz jsem dala ale na přípravu oblečení a vybavení.

  Poodhal nám zákulisí takové soutěže.

  Přiletěla jsem den před zahájením, které bylo 3. ledna, a nakonec jsem za to byla ráda, protože cesta tam trvala přes 24 hodin. Byla jsem ráda, že se můžu vyspat. První týden jsme s ostatními dívkami nacvičovaly choreografii na tancování, což bylo asi nejtěžší. A pak probíhaly různé fittingy šatů a tak. To byla hlavní náplň naší práce.

  Jaké jsou vztahy mezi dívkami?

  Nesetkala jsem se s žádnou rivalitou. Moje spolubydlící, Chorvatka, byla úplně skvělá. Myslím si, že zůstaneme v kontaktu.

  Jela jsi tam s tím, že bys ráda vyhrála, nebo jsi toužila po zkušenosti?

  Upřímně to nebyl nikdy můj sen. Modelingu se sice věnuji dlouho, ale světové soutěže jsem nikdy nesledovala. Ale když už jsem tam jela, chtěla jsem uspět. I když jsem tam onemocněla, poctivě jsem chodila na všechny taneční choreografie. Ztratila jsem hlas a ani jsem nebyla schopná říct Czech Republic do mikrofonu, ale do finále se mi naštěstí vrátil hlas zpátky.

  Finále trvalo šest hodin. Proč, proboha?

  To je pravda, bylo to nesmírně zdlouhavé. Bylo tam třeba téměř hodinové pěvecké vystoupení. Slečna si to velice užívala. Byla to nějaká mexická diva, která zazpívala víc písniček, než bylo v plánu. Celé se to zpozdilo.

  Mexičani a jejich mafiánské praktiky

  Během finále došlo ke skandálu, o němž se v českých médiích už psalo. Popiš ho pro naše čtenáře svýma očima, prosím.

  Šlo o to, že hlavní sponzor chtěl mexickou dívku protlačit do top 5 a majitel soutěže se nenechal do toho donutit. Nastal problém, vypnulo se vysílání a všichni se šíleným způsobem dohádali. V jedné chvíli se nás majitel soutěže dokonce i zeptal, co chceme dělat. Řekly jsme mu, aby se to zrušilo, že to nemá smysl. Já jsem se šla převléct do zákulisí do svého civilního oblečení a počítala jsem s tím, že soutěž nebude.

  Karolína Kokešová poskytla Expresu upřímný rozhovor.

  A jak ten sponzor zjistil, že jeho dívka není v top 5?

  Co já si pamatuju, předváděly jsme večerní šaty a moderátor přinášel obálku s top 5 dívkami. V tu chvíli se mělo stát to, že ho měl zastavit hlavní sponzor a začali se dohadovat s panem majitelem, protože on chtěl vědět, jestli je Mexiko v obálce. Bylo to šílené.

  Jak se na to tvářila dívčina z Mexika?

  To nevím. S ní jsem se upřímně nebavila. Ona se vůči nám distancovala. Měla vlastní make-up artisty, byla hodně distancovaná.

  Byla takto protežovaná?

  Dá se říct, že byla favorizovaná. Teď víme proč.

  Vadilo vám to od začátku, že je Mexičanka protégé?

  Já jsem to moc neřešila. Nebyla jsem soustředěná do toho, že musím rovnou vyhrát, tak jsem to nechala plynout. Ta Mexičanka měla sice všude billboardy, ale říkala jsem si, že je doma, tak ji lidé podporují. Nepídila jsem po tom. I když jsem si toho všímala, bylo mi to jedno. Některé dívky z toho byly ale docela na prášky.

  Co se stalo poté, co ses převlékla? Převlékly se i ostatní dívky?

  Převléklo se hodně dívek. Některé zůstaly na pódiu, hlavně ty, které mluvily španělsky. Vím, že slečna z Kolumbie se tam s tím sponzorem dohadovala. Já jsem se šla převléct, některé dívky úplně odjely na hotel. Jelikož jsem měla v publiku maminku a přítele, šla jsem za nimi. A pamatuju si, že jsem vycházela do publika a maminka na mě mávala, abych šla zpátky, že se tam něco děje. Tak jsem běžela zpátky na pódium a lidi skandovali, že chtějí vítězky. Pan majitel řekl, aby se přinesly korunky, že se budou vyhlašovat vítězky.

  Stačilo málo a Karolína Kokešová by titul Miss Global 2019 nezískala.

  Jaký jsi z toho všeho měla pocit?

  Já jsem byla strašně otrávená a chtěla jsem jet domů. Jak mě to bavilo, byla jsem do toho zapálená a chtěla jsem si ten večer užít, tak potom už bylo vše pomalé, zdlouhavé, a když se na nás začaly hrnout i ty interní problémy, byly jsme otrávené. Já už jsem si říkala, aby byl konec. Moc jsme si to neužily.

  Věřila sis po tom všem, že vyhraješ?

  Spíš jsem doufala, že bych se mohla umístit v top 5. Já jsem se opravdu snažila, i když jsem byla nemocná, neležela jsem na pokoji. Doufala jsem ve čtvrté nebo páté místo, ale když se to blížilo k prvnímu, už jsem si říkala, že se mě to už netýká.

  Jak zareagovala dívka z Mexika, že se neumístila?

  Já nevím. Ona nemluvila anglicky. A pokud něco říkala, tak jsem jí nerozuměla.

  Jak reagovaly ostatní dívky?

  Jak které. Poznala jsem, kdo je opravdový kamarád a kdo ne. Některé mi pogratulovaly, ale jiné za mnou ani nepřišly a dodnes od nich nemám ani jednu zprávu.

  Dokázala sis své vítězství vůbec užít?

  Vítězství jsem si v tu chvíli upřímně ani moc neužila, protože to vyhlášení bylo ve tři hodiny ráno. Potom, co jsem se dostala na hotel, chvíli jsem se bavila s dívkami. Ani jsem nemohla usnout, jaký to byl humbuk. Usnula jsem až v šest ráno. Žádná oslava ještě ani neproběhla. Snad brzy, až se vše uklidní, nějaká bude.

  Některé sportovce jsem zablokovala

  Co vůbec obnáší to, že je z tebe Miss Global?

  Všechny vítězky jsme měly mít focení, ale kvůli problémům, které nastaly, se vše posunulo.

  V Mexiku?

  Předpokládám, že v Mexiku se už nebude dít nic. S ostatními dívkami bych se měla ale potkat v Los Angeles a měly bychom mít focení. Potom upřímně nevím. Nikdy jsem žádnou soutěž nevyhrála a nevím, co mě čeká. Vím ale, že loňské dívky byly dost zaneprázdněné. Hodně cestovaly po celém světě a účastnily se různých charitativních akcí.

  Karolína je velmi krásná.

  Takže itinerář jsi zatím nedostala?

  Zatím je to moc čerstvé.

  Co to vítězství znamená pro tebe?

  Já jsem vyhrála sama nad sebou. Jsem na sebe pyšná. Nebyl to sice můj cíl vyhrát soutěž krásy, ale lidi nevidí, kolik dřiny za tím je. My tam dva týdny nesedíme s koktejlem v ruce na pláži a nefotíme se v bikinách. Opravdu jsme všechny do jedné dřely. Překonala jsem sama sebe. Pro mě to znamená hodně.

  Ty jsi zadaná. Jak dlouho máš přítele?

  Jsme spolu dva roky.

  Co dělá přítel?

  Podniká.

  A píšou ti sportovci?

  Samozřejmě mi sportovci píšou, ale já mám svého partnera ráda a mám radši chlapa, se kterým se dá mluvit.

  Teď po tvém triumfu se musel se zprávami utrhnout pytel, ne?

  To ne. Psali vždycky a psát budou.

  Jsou to slavní sportovci?

  Objeví se i známější jména.

  Neprozradíš je?

  Raději ne.

  Odpovídáš jim?

  Ne. Vůbec.

  Jsou hodně dotěrní?

  Ti známější neotravujou. Zkusí to a buď to vyjde, nebo ne. Někteří chlapci mají ale výdrž.

  Posílají i fotky?

  I to se stává.

  Musela jsi někoho už zablokovat?

  Ano. Blokovala jsem, protože mi chodily sprosté obrázky.

  Přítel to ví?

  Samozřejmě.

  Jak na to reaguje?

  Máme mezi sebou nějakou důvěru. I on je ve své práci úspěšný a dobře vypadá, takže i o něj je zájem. My to neřešíme. Jestli spolu chceme být, tak spolu budeme. Pokud bychom spolu nechtěli být, tak nebudeme a najdeme si někoho jiného.

  Nyní je z tebe Miss Global. Co bude dál?

  Chtěla bych co nejvíc vytěžit z toho titulu. Předpokládám, že bych měla hodně cestovat. Doteď jsem cestovala hodně díky modelingu, takže to pro mě nebude ani nic nového. Paradox je, že jsem se do Miss hlásila, protože jsem chtěla mít víc práce u nás a zůstat tady. Vzhledem k tomu, že jsem vyhrála světovou soutěž, budu muset zase cestovat. To bude přítel „nadšený“. Teď navíc rozjíždím svou kosmetickou značku a tomu bych se pak chtěla věnovat.

  Dokáže si vůbec modelka v Česku vydělat?

  To záleží na tom, jakou práci děláš. Se zahraničím se to ale nedá srovnávat.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 11:55 sobota 23. května 2020. Anketa je uzavřena.

  • Super
   77
  • Sladký
   57
  • Haha
   55
  • Trapas
   55
  • Tvl
   54
  • Cože
   45

  Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

  Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

  „Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

  Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

  Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

  Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 21. září 2021, svátek má Matouš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz