jít naiDNES.cz

Karlovy Vary pod dohledem: Nad festivalem dohlíží policisté se samopaly i drony

O bezpečí hostů Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech se starají policisté se samopaly. | foto: Tilen Vajt, Jiří Pitrof, Ladislav Křivan

Ani filmovému festivalu se nevyhýbají manévry související se současnou situací ve světě. I když nikdo nepředpokládá, že by si zrovna náš festival vybral někdo k útoku, není radno ohrožení podceňovat. Kromě hvězd tak můžete ve Varech potkat i další z těch, k nimž se moc nepřibližujte.

Stejně jako na filmovém festivalu v Cannes, tak i v Karlových Varech je policie v pohotovosti. Zřejmé je to na první pohled. Ačkoliv v Česku naštěstí není hrozba teroristického útoku na tak vysoké úrovni jako ve Francii, kde na střechách hlídkovali i ostřelovači, ani tak Policie České republiky nechce nic podcenit.

Policisté se připravují na blížící se 52. ročník Mezinárodního filmového festivalu. S ohledem k událostem, které se v současné době dějí - a přestože se Česká republika nachází v nejnižším I. stupni ohrožení terorismem, který vyžaduje pouze potřebu zvýšené bdělosti - bude letos posílen výkon služby, a to jak uniformovaných policistů, tak také policistů v civilu. Návštěvníci také budou v centru města potkávat policisty s dlouhými zbraněmi,“ píše se v oficiálním vyjádření policie.

Před slavnostním otevřením festivalu jsme v centru dění potkali i policejní psovody se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin. „Raději ho nehlaďte, zrovna prolézal špinavý kanál,“ varoval nás s úsměvem majitel chlupatého hledače bomb.

Policie nad Karlovými Vary nedohlíží jenom na zemi, ale ze vzduchu. Vůbec poprvé je letos na filmovém festivalu použit systém, který zaznamenává výskyt dronů, a jeho použití je v České republice vůbec poprvé.

Delší dobu jsme ve spojení s organizátory festivalu. Společně připravujeme organizační a bezpečnostní opatření tak, aby tento filmový svátek mohli návštěvníci v klidu a bezpečně v Karlových Varech prožít,“ uvedl plk. Mgr. Michal Šavrňa, vedoucí Územního odboru Karlovy Vary.

Smutným faktem je, že se nad výskytem dronů a těžce ozbrojených policistů nikdo z hostů nepodivuje. Naopak jejich přítomnost kvitují.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:29 31. října 2017. Anketa je uzavřena.

 • Sladký
  9
 • Tvl
  9
 • Cože
  8
 • Super
  7
 • Haha
  7
 • Trapas
  5
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře