Místo svatby století spíše podvod století. Kde je oddací list? A kdo zařídil Krampolovi „akreditaci“?

Svatba století, nebo spíše podvod století? Po našem článku, kdy jsme poukázali na to, že herec Jiří Krampol (84) nemá právo oddávat a u obřadu navíc chyběl matrikář, se Karlos Vémola (37) rozhodl pustit novináře na patnáct minut dovnitř, aby se je snažil přesvědčit, že je vše, jak má být, a svatba byla skutečně platná. Oddací list ale nikdo neviděl.

MMA zápasník Karlos Vémola pro svou Lelu Ceterovou připravil velkolepou veselku za několik milionů. Všechno muselo být velké, megalomanské, zářící, blikací, k tomu ještě kolotoč nesměl chybět. Navíc si pozval média Blesk a Primu, aby si všechno nechal zdokumentovat, jiné novináře na Občanskou plovárnu, kde se svatba konala, nepustil. 

Když ale k večeru vyšel článek na Expresu, že celé to bylo jen divadlo pro svatebčany a fanoušky a obřad platný není, protože Jiří Krampol nemá oprávnění oddávat, to má jen starosta, místostarosta či oprávněný člen zastupitelstva, což ani jedno herec není, a navíc u obřadu chyběl matrikář a matriční kniha, Vémola najednou otočil.

Neplatná svatba se evidentně začala mezi hosty řešit, Vémola proto nakonec pozval dovnitř i ostatní novináře z dalších médií a ujišťoval je, že sňatek je právoplatný. To by se ale museli vzít již dříve v tichosti, protože toto, čeho jsme byli svědky, to nebyla svatba století, ale spíše jenom podvod století, jelikož obřad neměl náležitosti dané zákonem.

Deník Blesk sice tvrdí, že podle jejich zdroje měl Vémola uzavřít manželství s Ceterovou před několika týdny, ale nikdo neviděl žádný oddací list. Což je dost s podivem, když se Ceterová se vším chlubí na Instagramu.

Jiří Krampol s falešným odznakem, který si můžete koupit na internetu.

Karel Vémola dokonce na Občanské plovárně začal přítomným tvrdit, že Jiří Krampol si opatřil „speciální akreditaci“, aby mohl oddávat, Krampol ale pro deník Blesk řekl, že mu tuto „akreditaci“ zařídil Vémola.

Evidentně se oba rozcházejí v tom, kdo komu zařídil nějakou akreditaci, navíc nic takového jako „oddávají akreditace“ ani neexistuje.

„Oddávat může jen starosta, místostarosta či člen zastupitelstva k tomu pověřený, jestli se nejedná o sňatek církevní. To by pak byl k tomu vyzván představitel církve,“ řekl Expresu právník Zdeněk Šalé a sám Krampol dosvědčil, že se jednalo jen o divadlo.

Obřad vždy musí končit zápisem do matriční knihy a podpisem obou svědků, ani jedno na této „svatbě“ ale neproběhlo, manželství, pokud se to tak dá vůbec po včerejšku nazvat, tedy není platné.

Za tu krátkou dobu, kdy si Vémola pozval ostatní novináře, aby je přesvědčil o tom, že se vzali, ukázali oba jako důkaz jen prsteny a svatební fotky.

To neznamená vůbec nic, samozřejmě. Prsten jako důkaz o pravosti obřadu je k ničemu, když vám chybí oddací list a zápis do matriční knihy. Pokud chcete, můžete mít prsten třeba ze sedmikrásek, jako to měla kdysi Iveta Bartošová, ale sňatek stvrzuje až oddací list.

Ukázali snubní prstýnky.
Karlos se chlubil svou nevěstou.

Otázkou je, proč si děláte falešnou svatbu za několik milionů korun a nepozvete si na ni matričního úředníka, aby byla platná? Proč byste dělali drahou show pro diváky, když jste se chtěli brát v tichosti již dříve, jak to zdroj deníku Blesk naznačil?

Vémola i Ceterová mohli mít například na úřadech problém s občanstvím, Lela pochází ze Slovenska a Vémola, protože strávil léta v Anglii, může mít britské občanství, to je také možnost. Druhou věcí pak je, že Vémola může být stále ženatý se svou první partnerkou, která žije v Londýně. Ostatně manželství, kdy dva lidé žiji dlouhé roky odděleně a nikdy nedojde k rozvodu kvůli majetku, nejsou zase tak neobvyklá.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 11:57 sobota 26. listopadu 2022. Anketa je uzavřena.

  • 108
  • 36
  • 10
  • 9
  • 5
  • 5