Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Střelba, hlad a mrtvá zvířata: Krainová a Vágner poslali syny na tábor přežití

  Synové Simony Krainové a Karla Vágnera vyrazili na tábor, kde je naučí nejrůznější věci. | foto: Koláž Expres.cz

  Simona Krainová (49) a Karel Vágner (46) synům Maxovi a Brunovi připravili pořádné prázdninové dobrodružství. O dost větší, než si vůbec dokázali představit, a na hony vzdálené tropickým rájům, na které byli z dovolených zvyklí. O kurzu přežití v Brdech se teď manžel známé krásky rozpovídal na sociální síti a superlativy nešetřil. Nezbývá než doufat, že nadšené nakonec budou i jeho ratolesti.

  „Vím, že se to může jevit divně, ale zkouším se na to dívat pohledem, který jsme měli ještě jako malí kluci. Měli jsme různá branná cvičení, stanovali jsme, pekli v lese slaninu, sekali dříví na táborák, dělali jsme věci, o kterých se dnešní generaci přikované k displeji ani nezdá,“ zamyslel se Karel Vágner, který syny Bruna a Maxe vyslal na parádní tábor do Brd, kde se leccos naučí.

  „Mám někdy pocit, že jsme i my dospělí, natož naše děti, ztracení ve světě TikToku a sociálních sítí. Chápu, že každá generace je jiná, ale chtěli jsem klukům poskytnout jiný pohled na život a nechat je chápat, že jakýkoliv život se může měnit rychle a je třeba být připravený na cokoliv,“ doplnil manžel Simony Krainové na adresu tábora přežití, kam vyslali své milované ratolesti. O střípky z jejich zážitků se rozhodl podělit se svou instagramovou rodinou.

  „Není to žádná spolupráce ani nic podobného pro hyper maminy, které už žhaví prsty. Ve zkratce. Kluci mají za sebou výuku topografie a navigace, práce s mapou a buzolou, souřadnicemi, v mezinárodním formátu MGRS a azimuty pochodu,“ prozradil Vágner.

  „Absolvovali výuku první pomoci, zastavení masivního končetinového krvácení, simulovali různé situace, třeba pomoc při autonehodách. Absolvovali práce se svítilnami a střeleckou přípravu. Zažili také den hladu, ale naštěstí nácvik pohybu v terénu, radiokomunikace, pitný režim a týmová práce je dostatečně zaměstnaly. Po 24 hodinách bez jídla si za odměnu připravili pstruhy,“ nechal se slyšet pyšný otec, jenž je rád, že mohl synům takovou zkušenost dopřát.

  „Učili se střílet, takže si osvojili bezpečnost, postoj, držení, míření. Mají za sebou několikakilometrové pochody, museli hlídat nepřítele, stavět tábor, pořešit perimetr bezpečnosti, přípravu jídla a filtraci vody. Ranní poplach, napadení za tmy, maskování tábořiště. To je jen v rychlosti to, co stihli. Myslím, že kluci vrátí úplně rozbití, ale doufám, že taky šťastní, a věřím, že si některé věci uvědomí a možná přehodnotí,“ dodal Vágner, který při té příležitosti poděkoval týmu B-rdy [be ready].

  Vágnerovi za nápad poslat kluky na kurz přežití všichni tleskají a svorně tvrdí, že by něco podobného měly zažít všechny děti. Nezbývá než doufat, že si něco podobného se syny zažije i on sám. Nic mu nebrání v tom, aby je vzal na takovou dobrodružnou výpravu a strávil s nimi víkend v divočině.

  Aspoň uvidí, kolik si toho z onoho tábora osvojili.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 15:00 pátek 9. prosince 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   35
  • Super
   23
  • Tvl
   11
  • Haha
   8
  • Sladký
   4
  • Cože
   3
  Vybrali jsme pro vás

  První termální bazén u Prahy

  Komerční sdělení V Senohrabech u Prahy se rozšířil saunový svět o unikátní termální bazén, moderní ceremoniální saunu pro 150 osob a...

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...