Karel Šíp rozzuřil transkomunitu. Pomsta přišla v podobě maxipenisu z emotikonů!

Negativní reklama je taky reklama. Své o tom už ví bavič Karel Šíp (77), jehož nová kniha Krotitel splašených myšlenek oběhla internet. Jedním ze svých fejetonů v ní bavič urazil část transgenderové komunity. Na to konto se ozvala transžena Lenka Králová z organizace Trans*parent, která ale udělala celé kauze spíše medvědí službu, když nazvala baviče hovadem, přimalovala mu velký penis z emotikonů a následně jeho výrok přirovnala k rasismu a neštítila se ani slov, jako je „dement“.

Českým rybníčkem rezonuje další kauza týkající se urážky transkomunity. Měl se jí dopustit Karel Šíp, když se v nové knížce, v níž se zamýšlí nad spoustou témat, zamyslel i nad transgenderovými muži, kteří ale neprojdou kompletní tranzicí, tedy žijí jako muži, i když „tam dole“ nemají penis.

„Chceš být kluk a tím hlavním, pohlavím, pohrdáš? Víš, co ti řeknu? Tím urážíš celé mužské pokolení. A my tě mezi sebou nechceme,“ napsal Šíp. Na to konto se ozvala transžena Lenka Králová z organizace Trans*parent, která celý výrok rozmázla na sociálních sítích a moderátora označila v jednom ze svých předešlých komentářů za „hovado“, za což se následně omluvila, ale dodala, že „péro není to, co dělá chlapa chlapem“.

Šíp svým výrokem neodsoudil celou transgenderovou komunitu, podivil se nad tím, proč si někteří transmuži, kteří touží po tom, aby se stali muži, to nejcennější, co mnohé muže často definuje, tedy penis, odmítají. Tím zároveň upozornil na problematiku machismu.

Jeho fejeton vybízí k zamyšlení, zda jsou tedy tito nebiologičtí muži „uvnitř“ tím samým, co muži, pro něž je penis zkrátka důležitou součástí jejich těla a života a jednou z věcí, která je silně definuje.

Nejvíce negativně rezonuje nešťastně formulované: My tě mezi sebou nechceme.

Velká spousta žen a moderních feministek přitom svoje vaginy oslavuje a nikdo je za to nepeskuje. Jenom těžko si lze přitom představit, že transžena a biologická žena mají stejné zkušenosti s muži v období puberty nebo během dospívání. Každá z nich má jiné, pro sebe cenné zkušenosti, které se ale automaticky nemusí rovnat nebo být stejné.

„Největší chyták na tom celém je, že pokud transmuži berou testosteron, jsou v drtivé většině případů nerozeznatelní,“ argumentuje dále Králová. Nezbývá než se ptát, zda se rozeznatelnost rovná biologické totožnosti.

Karel Šíp měl urazit transkomunitu svým nešťastným výrokem.

„Pokud o něčem nic nevím a zároveň tuším, že to může ublížit, a mám takový vliv, neplácám to do knihy, pokud nejsem úplný dement. Je to stejné jako říct: Lidi jiné barvy pleti mezi sebou nechceme,“ udává dále Králová, která ale srovnává nesrovnatelné.

Dále navíc už nezmiňuje, že Šíp v minulosti brojil právě třeba proti českému rasismu. Sám napsal píseň oslavující černošky, kterou následně zpíval Karel Gott. Podle Šípa se ale bohužel neujala kvůli českému skrytému rasismu.

Na závěr je třeba podotknout, že by zřejmě ona věta nikdy nevzbudila tolik mediálního zájmu, kdyby ji právě Králová nerozmázla na sítích a ve svém příspěvku „nepřimalovala“ Šípovi penis k rozkroku z emotikonů...

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 15:30 čtvrtek 20. dubna 2023. Anketa je uzavřena.

  • 134
  • 74
  • 52
  • 18
  • 9
  • 5