Youtuber Kovy přiznal, že je gay, chodily mu i nechutné výhrůžky

Kovy přiznal, že je gay. | foto: Tilen Vajt/Jiří Pitrof/Ladislav Křivan

Nejoblíbenější český youtuber Kovy, vlastním jménem Karel Kovář, je gay. Svou homosexuální orientaci nepřiznal prostřednictvím YouTube, ale ve své knížce. Přestože jeho rodina a přátelé přijali jeho odhalení velmi dobře, dočkal se i nechutných výhrůžek!

Karel Kovář alias Kovy je sice nyní známý jako jediný český youtuber, který se zabývá politikou, začínal ale pod přezdívkou Gameballcz, když točil vlogy o hraní počítačových her. Ze studenta marketingu a PR na Univerzitě Karlově v Praze se postupem času stal nejoblíbenější český vloger, kterého odebírá více než 630 tisíc fanoušků hltajících každé jeho video.

Videa o coming outu se ale nedočkali. Důvody Kovy vysvětlil v pořadu Mixxxer show na Óčku. „To video by asi bylo virální. Viděla by ho spousta lidí, kteří mě v životě neviděli. Mysleli by si, že se snažím být zajímavý tím, že to dávám do videa. Možná někdy natočím trochu víc podrobností, které se nevešly do knížky. Ale určitě s nějakým časovým odstupem. Hrotit to teď by nebylo úplně chytrý,“ svěřil se youtuber na Óčku.

Předtím než se se svou orientací svěřil ve své knížce, oznámil to svým rodičům a přátelům. „Spousta lidí asi byla překvapená. Pak mi přišla spousta reakcí, že to věděli, nebo že si to minimálně mysleli. Drtivá většina byla taková, že to všechno je v pohodě, podporovali mě,“ prozradil Kovy.

Dočkal se i negativních reakcí. „Nezanedbatelné množství reakcí bylo takových, že bych měl umřít. S tím jsem ale tak nějak počítal. Ta pozitivní vlna je mnohem větší, v člověku ovšem trošku víc rezonují ty negativní věci,“ uzavřel.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 10:47 6. dubna 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  301
 • Tvl
  55
 • Cože
  49
 • Sladký
  41
 • Trapas
  37
 • Haha
  33
Komentáře

Mohlo by vás zajímat