jít naiDNES.cz

Domácí porod doporučuji, říká Janeček. Moje dcera vypadala jako kosmonaut

Jako geniální matematik a vizionář dokázal vydělat miliardy a má nainvestováno do léčebného konopí či do mouky ze cvrčků. Kromě byznysu je Karel Janeček (44) známý i neotřelým přístupem k manželství a momentálně nejvíc letí domácí porod jeho druhé ženy Lilie Khousnoutdinové. Co řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny?

Karel Janeček se nedávno stal počtvrté otcem. Dceru Isabelu mu na svět přivedla Lilia Khousnoutdinova (29), žena, kterou pojal za choť během buddhistického obřadu v Bhútánu. Kromě Lilie má matematik ještě právoplatnou manželku Mariem Mhadhbi, s níž má dvouletého syna. 

Narodila se doma do vany a já byl první, kdo ji držel v rukou. Byla ještě obalená v plodových blánách, takže vypadala jako kosmonaut. To se stává velmi výjimečně, konkrétně při jednom z osmdesáti tisíc porodů,“ popsal Janeček ojedinělý příchod dcery na svět. Narození ve vaku blan totiž znamená, že ženě „nepraskne voda“, tedy se neprotrhnou ochranné obaly, ve kterých je dítě v děloze matky.

„Porod doma bych každému doporučil. Není pravda, že je to riziko. Pokud je maminka zdravá a sama si to přeje, je takový porod nejen příjemnější, ale i bezpečnější,“ zastává se Karel Janeček porodu v klidu domova. Je totiž pravda, že žena, která není z „porodního transu“ vyrušena, přivede na svět dítě s mnohem menšími bolestmi. To je dáno tím, že v těle je v tu chvíli ten správný koktejl hormonů, které jsou pro hladký průběh nezbytné.

Isabelka je moje čtvrté dítě a díky tomu, že se narodila doma, to pro mě bylo zatím asi nejemotivnější,“ pochvaluje si Karel Janeček velkou životní událost.

Ačkoliv to nemusí být patrné na první pohled, matematika na cestě životem vede vidina lepšího světa, k čemuž se aktivně snaží přispívat svými investicemi. Tím může být i investice do léčebného konopí nebo investice do výroby potravin z cvrččí mouky pro její úspornost a minimální dopad na životní prostředí. Dokonce se ho lidé ptají, zda se snaží zachránit svět.

Nerad tuhle větu slyším, protože v ní cítím výsměch nebo minimálně sarkasmus. Řekněme, že se snažím maximalizovat pravděpodobnost, že svět najde nové společné hodnoty,“ popisuje Janeček, jak si představuje záchranu světa.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 16:00 14. října 2018. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  31
 • Tvl
  9
 • Super
  8
 • Haha
  8
 • Sladký
  6
 • Cože
  5
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat