Zrada, intimní fotky s milenkou... Karel Janeček řeší na Facebooku údajný pokus o únos syna

7. září 2019
Po idylické dovolené na Islandu přišly trable s francouzskou policií. Tuniská matematička Mariem Mhadhbi, stále ještě zákonná manželka miliardáře Karla Janečka, podala na svého muže trestní oznámení, v němž ho obviňuje z domácího násilí a pokusu o únos syna. Janeček se teď hádá s lidmi na Facebooku: „Tahala mě za nos tři čtvrtě roku, že se chce domluvit. Lež a faleš, připravovala se na pomstu!“

Těžko si Karel Janeček dokázal představit, kam až zajdou spory s manželkou Mariem Mhadhbi, se kterou má syna Yanise a s níž se rozvádí.

Právě v těchto dnech Mariem svého muže obvinila z pokusu o únos syna a z domácího násilí. Co tomu předcházelo, není jasné. Když se Janeček vracel z dovolené, musel na policii, kde ho vyslýchali.

„Dneska jsem obzvláště rád, že sedím v letadle. Mohl jsem totiž také teoreticky sedět v předběžné vazbě na pařížské prokuratuře. To by moje bývalá měla radost! Podala totiž na mě hned dvě trestní oznámení. Jedno ‚klasické‘ za domácí násilí, druhé však bylo mnohem peprnější: pokus o únos mého vlastního dítěte,“ napsal matematik na svém Facebooku, přičemž tvrdí, že ho manželka křivě udala.

Mariem Mhadhbi se k incidentu nevyjádřila, na dotaz redakce slušně odpověděla, že „pana Janečka komentovat nechce“.

Zato matematik dál aktivně informuje veřejnost o svém sporu a své prohlášení ještě rozšířil, protože od jeho zveřejnění mu na profilu přibyly stovky názorů na to, co se stalo.

Po přečtení některých komentářů asi musím upřesnit, že obvinění jsou zcela zcestná, žádná kauza se nekoná. Škodolibost je ubohá věc a zde je naštěstí zcela zcestná. Věřím, že spravedlnost v mém případě rozhodně bude naplněna,“ dodal Janeček s tím, že se mu jeho zákonná manželka mstí za to, že ji kdysi opustil a našel si za ni náhradu.

V tom je zakopaný pes.

Karel Janeček se v roce 2015 oženil s velkou pompou s nádhernou Tunisankou Mariem Mhadhbi. Teprve nedávno ale veřejně přiznal, že si ji vzal jen proto, aby zachránil život tehdy nenarozeného syna Yanise. Když Mariem otěhotněla, údajně měla Janečkovi vyhrožovat potratem v případě, že si ji nevezme za ženu.

V době sňatku s Mariem se Janeček dušoval, že ona je jeho vesmírná láska, jediná, ale jak velí jeho nezkrotitelná nátura, bude mít i jiné ženy. A to přišlo poměrně brzy. Necelé dva roky od svatby potkal vilný matematik Lilii Khousnoutdinovou, k níž zahořel citem. 

Nejenže si ji vzal během buddhistického obřadu v Bhútánu za ženu, ale ještě s ní počal dceru Isabelu. Milostný trojúhelník se definitivně rozpadl loni na jaře a Janeček od své manželky odešel za milenkou Lilií.

Dnes se Karel Janeček s Mariem rozvádí, ta žije se synem Yanisem v Paříži. Na svého muže podala trestní oznámení, které – jak Janeček zdůrazňuje – je nesmyslné.

Lidé mají i tak pro opuštěnou matematičku pochopení a Janečkovi vyčítají, že ji zradil.

„Mariem znala váš názor na soužití ve dvou, a přece tajně doufala, že to vyjde, že jsou to jen slova. A nebyla. Přišlo to moc brzy, nečekaně, zasáhl jste ji tím krutě, musela se dívat na vaše intimní fotky s Lilií. Je to pro ni velká zrada, nevyrovnala se s tím, odpusťte jí, musí moc trpět, zkuste ji pochopit. Buďte velkorysý, ohleduplný, málokterá žena by to unesla,“ píše jistá žena Janečkovi, aby měl s Mariem soucit. Když on je přece tak šťastný po boku jiné ženy a má už dávno jinou rodinu, v níž je spokojený.

Janeček se ale brání. Věřte mi, že jsem dělal vše pro co nejhezčí soužití, primárně kvůli synovi, ke kterému mám nádherný vztah, který chce být se mnou a v Praze. Bohužel její pomstychtivost je úděsná. Tahala mě za nos tři čtvrtě roku, že se chce domluvit, lež a faleš, připravovala se na pomstu,“ namítá miliardář.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 8:19 neděle 5. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 90
  • 66
  • 31
  • 24
  • 24
  • 19
Komentáře