Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz

  Proč Karel Janeček veřejně napadl stále ještě manželku Mariem a jak to číst?

  Jeden mluví, druhá mlčí. | foto: expres

  O Karlu Janečkovi je známo, že je to velký propagátor mnohoženství, kdy dříve na nás působil jako zastydlý intelektuál, který hůře navazoval vztahy se ženami, ale dnes svým egem obaleným miliony dobývá jednu ženu za druhou. Co však působí dost divně, je, že se vůči jedné ze svých žen začal najednou tvrdě a především na veřejnosti vymezovat. Proč se to změnilo a co v tom máte hledat? Pojďme si přednést spekulace o celé situaci a vnést pár možných teorií.

  1.Coming out na sněhu

  O trapasu s Janou Doleželovou toho bylo toho napsáno tolik a video vidělo tolik lidí, že není potřeba to obsáhle dále vysvětlovat, zastavíme se ale u jednoho důležitého detailu, jenž nám pomůže vysvětlit současné Janečkovo chování. 

  Tehdy to ještě bylo roztomile komické, když před kamerami šokované lékárnici vysvětloval, proč má dvě ženy. V té době o nic nešlo, Janeček pouze uvedl do rozpaků dámu, s níž chodil týden i s cestou do Špindlu, a většině veřejnosti to připadalo zábavné.

  Nám také.

  Vztah s Janou netrval dlouho. Skončil po dramatické hádce.

  Zaznamenali jsme novou celebritu, Karla Janečka (45), který si myslí, že chodit se dvěma až třemi ženami zároveň je v pořádku, jenže tohle veřejné přiznání bylo poprvé a naposledy náhoda.

  2.Matematik a matematička

  Chvíli to vypadalo, že miliardář bude střídat jednu miss za druhou, ale najednou se tu zjevila nová žena, tichá a uzavřená tuniská matematička, velmi krásná a dost plachá. To by to ale nebyl Janeček, aby svůj nový vztah nenaservíroval s egoistickou pompou, svatbou ve vrtulníku a samotnou svatební nocí málem před kamerou.

  „Podlomila se mi kolena, stála tam nejkrásnější žena, kterou jsem kdy viděl,“ řekl tehdy pro Magazín MF DNES Janeček o Mariem Mhadhbi (35), již potkal na konferenci v Paříži.

  Aktuální manželka Janečka.

  Mariem krátce po svatbě (možná už před ní) otěhotněla a Janeček veřejnosti předváděl vzornou a štěstím oplývající rodinu.

  3.Bhútánská kněžka

  Netrvalo dlouho a Janeček opět podlehl nové ženě, tehdy měl s manželkou Mariem půlročního syna, když na konferenci, kde byl bez ženy, potkal Lilii Khousnoutdinovou (31).

  Prý ho naprosto uchvátila.

  Lilie si Karla vzala při buddhistickém obřadu. Pár spolu má dceru Isabelu.

  Připadá vám to podobné? Čtete to správně, Janeček zachází s každou ženou pokaždé stejně. Mluví o nich během vztahu v superlativech a používá výrazy jako božská, osudová, když zahlédne kameru, vrhá se na ně a nosí je v náručích.

  Stejný scénář se opakoval s kněžkou, veřejnosti oznámil, že má dvě ženy, rituální a pak zákonnou manželku, vše je v pořádku a mnohoženství funguje.

  Jenže to by nesměla začít mluvit Lilia.

  4.Rozpory

  Určitou dobu tahle hra na ideální rodinnou trojku fungovala, pak se ale na veřejnosti po Janečkově boku objevovala čím dál častěji Lilia, až se Mariem ztratila ze scény úplně. I sám Janeček přestal o své stále ještě manželce mluvit, její místo zcela nahradila kněžka, která naprosto nabourala Janečkovu představu o mnohoženství.

  Ambiciózní Tatarka z bohaté rodiny poskytla několik rozhovorů, kde otevřeně popsala pozadí jejich vztahu, z nichž jasně vyplynulo, že Janečkova manželka pro ni byla sokyní a že hodlala pokračovat ve vztahu pouze za podmínky, že se Karel Mariem zbaví.

  Mimochodem velice zajímavé je číst si nyní jejich tehdejší výroky. Je jich je mnoho, ale pár si jich připomeňme.

  „Moje žena to přijala úplně nádherně,“ odpověděl Janeček pro Luxury Prague Life v roce 2017 na dotaz, jak se Mariem smířila s tím, že se během manželství duchovně oženil s jinou ženou a čeká s ní dítě.

  „Byla to naše původní domluva a věřím, že měl i podanou žádost o rozvod,“ popsala v lednu 2018 Lilia v rozhovoru pro Ona DNES plán, jak se měl Janeček s Mariem rozvést, přestože o rok dříve tvrdil, že to přijala nádherně.

  „Mé manželství již tehdy nefungovalo. Chtěl jsem něco udělat a má ideální představa byla, že má budoucí bývalá žena se vzpamatuje,“ řekl v lednu 2019 pro Top Star magazín Janeček a mluvil o době, kdy se seznámil s Lilií.

  „Potkali jsme se díky spolupráci našich nadačních fondů a paradoxem je, že jsme tehdy byli oba naprosto šťastní každý ve svém manželství,“ napsala v říjnu 2017 Lilia na Instagram.

  5.Co říct o Mariem?

  Janeček a Lilia začínají vystupovat jako jediný oficiální pár a oba dva na sociálních sítích bez výzvy či provokace zveřejňují detaily z manželství s Mariem.

  Čím dál častěji se vyjadřují k její osobě, a to nehezky. Korunu tomu dává Karel Janeček v rozhovoru pro iDNES.cz, kde svou manželku obvinil z vydírání, potratu, lži a nucené svatby, což vyvolalo u čtenářů hotové pozdvižení.

  6.Za vším hledej (chytrou) ženu

  Karel Janeček je člověk, který je tváří mnoha charitativních projektů a má svůj nadační fond Laskavec (!), dokonce se považuje za feministu, ale proč takto veřejně mluví o manželce a matce svého dítěte, ač ta stále mlčí?

  Základní archetyp chování můžeme hledat ve vztahu Kristelová–Řepka, kdy Řepka po dva roky od rozvodu s Erbovou o ní neřekl jediné špatné slovo, ale najednou se vedle něj zjevila Kristelová a skončilo to nejprve u soudu a pak v kriminále.

  Tuto paralelu můžeme vysledovat i u Janečka, který své ženy nikdy do této doby nekritizoval a choval se k nim gentlemansky. Očerňování Mariem především v diskusích s lidmi, jež ani nezná, je u člověka této intelektuální úrovně až nepochopitelné, leč lze se domnívat, že někdo může tahat za nitky, podobně jako tomu bylo u fotbalisty.

  7.Vydírání potratem a zapírání syna? Anebo taky ne

  Jediný, kdo by mohl do těchto výroků vnést objektivitu, je Tunisanka Mariem Mhadhbi, která stále mlčí. Možná proto, že by mohla objasnit, jak to bylo s údajně vynuceným manželstvím.

  „Ženit jsem se s ní nechtěl, ale jakmile Mariem byla těhotná, dala mi ultimátum, že pokud si ji nevezmu, půjde na interrupci,“ řekl Janeček před pár dny v rozhovoru pro Revue iDNES.cz.

  Co na tomhle vlastně záleží?

  Mariem je Tunisanka, pochází z rodiny, kde se dodržují jisté kulturní, společenské a náboženské tradice, mezi něž patří zejména to, že je nevhodné, aby jako nesezdaná měla dítě. To může vysvětlovat tu část Janečkova obvinění na nátlak do manželství. Její kulturní a náboženské zázemí jí zřejmě nedává mnoho možností.

  „Obecně není dobré, aby tuniská žena byla svobodná matka,“ vysvětlil nám Tunisan žijící v Praze, jenž si nepřál být jmenován, pohnutky pro údajný nátlak do manželství. „I já jsem v Praze navázal vztah, kdy má partnerka chtěla mít se mnou dítě, ale odmítla manželství. Přestože jsem volně smýšlející muž a mám stejné vztahy jako vy Češi, toto jsem nemohl s ohledem na svou tuniskou rodinu akceptovat a náš vztah tím skončil,“ pokračuje náš zdroj.

  Má to co dělat s náboženskou otázkou? „Tunisané jsou velmi evropští, islám nehraje v našich životech takovou podstatnou roli jako u jiných arabských národů, ostatně Mariem žije dlouhodobě v Paříži, ale společenské zvyklosti ohledně rodiny se dodržují stále,“ popisuje Tunisan. „Viděl bych spíše problém v tom, že jako vdaná žena má právo na péči o dítě. Kdyby byla svobodná matka, rozhodoval by o tomto soud,“ dodává náš zdroj.

  Janeček tak nejspíše musel vědět, že v její kultuře může být podobný vztah „dítě bez manžela“ problematický.

  „Její tatínek byl proti. Velmi výrazně,“ řekl Janeček v roce 2015 po svatbě s Mariem pro deník Blesk. Otec matematičky si údajně přál, aby si jeho dcera nebrala člověka, kterého zná jen půl roku, a aby žila v Tunisu, odkud její rodina pochází.

  Janeček tedy věděl, že její otec mu příliš nevěří, a nyní jeho obavy potvrzuje svým chováním, když o ní veřejně mluví. V tuniské rodině a obecně v arabském světě nemají manželovy peníze takovou hodnotu jako čest a důvěra rodiny, což potvrzuje i to, že Mariem bez problémů podepsala předmanželskou smlouvu a její otec nesouhlasil se sňatkem i přes to, že Janeček je boháč.

  Nelze se divit, že po rozchodu s Janečkem se Mariem odstěhovala zpět do Paříže a uzavřela se, což by mohlo vysvětlovat další Janečkovo tvrzení, že mu Mariem brání vídat syna.

  „Jsem smutný, že nyní nemohu svého syna svobodně vídat. (...) Dělám pro to vše, nicméně jeho matka systematicky narušuje naše setkání v Paříži a brání mi si ho vzít do Česka na prázdniny nebo za rodiči. Proto se velmi těším na soudní stání v září, kdy konečně dosáhnu svých rodičovských práv,“ říká ve stejném rozhovoru z července 2019 pro Revue iDNES.cz.

  Před půl rokem, v únoru 2019, dal Janeček pro stejné médium jiný rozhovor. Syna vídám, to je pro mě naprosto zásadní. Mám k němu skvělý vztah,“ popisuje a dodává, že dobře vychází také se svou stále ještě manželkou Mariem a v pravidelném kontaktu je i se synem Yanisem (čtěte ZDE).

  Mariem žije v Paříži, žila tam i předtím, než poznala Janečka, a má tam práci, v Česku nemá zázemí, nezná řeč a kromě Janečka ji s touhle zemí nic nespojuje.

  8.Jak být víla

  Karel se rád prezentoval se svými partnerkami jako čistá přírodní duše a prostý člověk z lidu, co tlačí kočárek v parku. Jenže teď přišlo ferrari, Vary, focení se v drahých hotelech a ukazování nákladného života, což připomíná estetiku zlaté mládeže z Instagramu, vše ale zabaleno v kněžství, duchovnu a čistotě.

  Lilia je zřejmě partnerka, která umí počítat (a to nejen vzorečky), v budoucnu tak můžeme čekat, že bude svatba a další dítě, a každá další atraktivní dívka, která se mihne kolem Janečka, ať si hlavně dává pozor, protože tahle žena nejspíš jenom jako víla vypadá.

  Fotogalerie

  O čem sní tvůj e-mail?

  Šéfredaktor pro tebe každý čtvrtek vybere ty největší pecky a kauzy, které ti nesmí uniknout

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 23:30 pátek 8. listopadu 2019. Anketa je uzavřena.

  • Super
   164
  • Trapas
   98
  • Haha
   34
  • Tvl
   32
  • Cože
   24
  • Sladký
   19

  Ze sbírky na pohřeb Roma pozůstalí nedostali nic. Byl to podvod

  Premium Měl mít velkolepý pohřeb. Balzamování, bíle lakovaná rakev z Ameriky, kočár tažený vraníky... Rodina Roma, který zemřel...

  Klaus: Volby nic nepřinesou. Kolem covidismu a genderismu se bude chodit po špičkách

  Premium Každý z nás by se měl sám rozhodnout, jakou míru opatrnosti vůči nákaze covidem chce zvolit, říká přesvědčeně bývalý...

  Česko formuje domobranu. Výcvik může podstoupit každý, kdo má zbrojní průkaz

  Premium Stát zakázal ozbrojené skupiny a lidem nabídl alternativu: absolvujte speciální kurz a můžete Česku pomáhat se zbraní....

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Speed
 • jít naiDNES.cz