Současná Janečkova žena Lilia: Proč si myslí, že vyhraje a on zůstane pouze s ní?

Na rozdíl od svých předchůdkyň, zdá se, že současná partnerka miliardáře Karla Janečka (45) Lilia Khousnoutdinova (30) se ve světě geniálního matematika dokonale zabydlela a stala se jeho součástí. Pravidelně o jejich vztahu dává vědět v médiích, je sdílná a společensky angažovaná. Je to snad způsob, jak si věhlasného matematika k sobě připoutává? Jakým kouzlem na známého „přelétavce“ zapůsobila?

Matematik a filantrop Karel Janeček s podnikatelkou Lilií Khousnoutdinovou jsou v současné době jedním z nejsledovanějších párů ve společnosti. Na rozdíl od předchozích Janečkových partnerek je Lilia velmi sdílná a často nechává do soukromí jejich společného života nahlédnout. Naposledy rozhovorem, který poskytla pro magazín Doma DNES.

V rozhovoru se Khousnoutdinova pochlubila interiérem dvoupatrového bytu na Malé Straně, v němž momentálně s matematikem bydlí. Byt spojuje prvky starých bytů Malé Strany s těmi moderními a je bohatě zdoben sochami, obrazy a dalšími bytovými doplňky, které má kněžka Lilia ze svých cest po světě.

Knihovnu jsem navrhovala tak, aby odrážela geometrický motiv, který je naším partnerským symbolem. Oba ho máme na kůži ve formě tetování a najdete ho i na čele postele v ložnici,“ pyšní se Janečkova partnerka pro Doma DNES. 

Dává těmito rozhovory o společném bydlení snad světu vědět, že se z domácnosti s geniálním matematikem nenechá jen tak vyšachovat, jako tomu bylo u ostatních žen, které skončily v Janečkově náručí?

Ačkoliv je výstřední miliardář Janeček pověstný nestálostí a všechny dosavadní ženy po nějaké době opustil, tentokrát se zdá, že s Lilií je to jiné. Namísto toho, aby v médiích mluvil o tom, že své ženy vždy informuje o tom, že nebudou jedinými v jeho životě, píše o rodině a její hodnotě! „V novém roce jsem přišel na revoluční myšlenku, že nejvyšší hodnotou je možná rodina,“ napsal nedávno na sociální síti.

Na milovníka žen, jakým Janeček je, se jedná o dost revoluční vyjádření. Čím to je? Že by miliardář zestárl? Zmoudřel? Nebo jen konečně našel partnerku, s níž se mu podařilo vytvořit dokonalou souhru?

Přestože předešlá Janečkova partnerka a stále ještě manželka Mariem Mhadhbi se matematikovi pravděpodobně vyrovná intelektem, zdá se, že s jeho postojem k ženám a vztahům s nimi, si nedokázala poradit. Zvláště pak když do jejich manželství vstoupila právě kněžka Lilia.

Janeček v minulosti opakovaně tvrdil, že všechny jeho ženy o jeho „přelétavosti“ věděly a byly s ní smířené, vždy to ale dopadlo stejně. Rozchodem. Lilia ale jako by vnesla do jeho života doposud nepoznanou energii, zcela jiný postoj.

Khousnoutdinova sama s polyamorními vztahy souzní, je nezávislá (a to i finančně), možná právě tím, že na matematika nevytváří vnitřní nátlak, nemá Janeček potřebu hledat své štěstí v náručí jiných. Jako by se v jejich vztahu uplatňoval princip, podle něhož čím víc na osoby ve svém životě tlačíme, tím ony mají větší tendenci se nám vzdalovat – a naopak. Janeček totiž po boku kněžky lásky působí, jako by prošel nějakým nápravným programem, který mu změnil vnímání. Alespoň doposud to tak vypadá.

Absolventka Oxfordu v oboru historie a politologie a guru ženských kruhů na to jde prostě chytře. Žensky a nenásilně. Přesto velmi účinně. Postupně se stala součástí Janečkova života, poskytuje médiím rozhovory o společném životě, je mu oporou, ale zároveň ho zase tak moc nepotřebuje. Jak se lidově říká, zatím se nestala osinou v zadnici, které by se Janeček potřeboval zbavit.

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 7:53 11. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Trapas
  55
 • Haha
  25
 • Super
  17
 • Tvl
  12
 • Cože
  9
 • Sladký
  8
Komentáře