Středa 28. února 2024, svátek má Lumír

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • Podcasty
 • Antiyoutuber
 • jít naiDNES.cz

  Janeček hřímal o (ne)očkování dětí, Lilia brečela dojetím. Nejbohatší antivaxer, píší lidé

  Nebýt miliardáře Karla Janečka, anketa Český slavík by se na scénu ani po čtyřleté odmlce nevrátila. Jak se ale v závěru včerejšího galavečera ukázalo, investice měla zřejmě prozíravější důvody. Janeček spustil řeč, jež podle mnohých nebyla ničím jiným než zahájením prezidentské kampaně. Mluvil v ní o potřebě sjednocovat společnost a také burcoval k tomu, aby lidé nenechali očkovat svoje děti. „Nejbohatší český antivaxer,“ komentují lidé.

  Karel Janeček přišel na závěr galavečera v karlínském divadle vyhlásit absolutního vítěze ankety Český slavík. Jenže zpěváka Marka Ztraceného nakonec zcela zastínil. Spustil totiž plamenný projev o tom, že jím sestrojený volební systém D21 by pomohl sjednotit společnost, která je poslední dobou čím dál více rozdělená.

  „Dámy a pánové, bohužel, dnešní doba není o sjednocení, není jednotná. Jsme rozdělení. Je to obrovský problém. Nesmíme se nechat dále rozdělovat. Zkusme nepodléhat strachu, zkusme být odvážní. Ano, jsme tady dočasně, ano, můžeme umřít. Ale nesmíme se bát. Pokud se budeme bát, naše životy budou horší, naše životy budou špatné,“ hřímal Janeček.

  Všechny přítomné pak zaskočil pasáží, ve které se pustil do očkování vakcínou proti covidu-19, konkrétně na dětech.

  „Udělejme vše pro to, aby se naše děti mohly smát, abychom byli sjednocení. Nesmíme už nikdy udělat to, že jim zavřeme školy, že jim upřeme právo na vzdělání. Nesmíme ničit jejich sociální vazby. A prosím, nepodléhejme manipulacím a hrozným nátlakům. Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje. Nesmíme kvůli našim strachům připustit to, abychom hazardovali s imunitou našich dětí, abychom hazardovali s jejich zdravím,“ prohlásil Janeček.

  Lilia Khousnoutdinova s Karlem Janečkem

  Kamery během plamenného projevu zabraly jeho manželku Lilii Khousnoutdinovou. Ta se neubránila slzám dojetí. 

  Nešlo si ale také nevšimnout, že Janeček nejenže kritizoval očkování, ale navíc on i Lilia po celý večer sabotovali ochranu dýchacích cest, zatímco ostatní seděli v respirátorech.

  Výstup českého boháče se společně s proslovem rapera Řezníka stal nejdiskutovanější událostí večera na sociálních sítích. Janeček ovšem sklízí především kritiku.

  „Včera jsem přišel domů a v televizi jel Český slavík, zřejmě v závěrečné fázi. Pochopil jsem z toho, že to koupil Karel Janeček za účelem sebeprezentace, zřejmě navíc úplně zešílel. Patrně nejbohatší aktér české antivax scény,“ píše jeden z mnoha diskutujících.

  „Českého slavíka včera vidělo 1,3 milionu diváků. Takže Karel Janeček si distribuci svých antivax poselství v hlavním vysílacím čase televize Nova dobře spočítal,“ přidává se další.

  Jiní Janečka posměšně označují za nového Jaromíra Soukupa v narážce na to, jak šéf TV Barrandov skrze svoje vlastní pořady šíří názory na společenské dění. 

  Jiní souhlasí, že jde o jasný důkaz, že se Janeček chystá bojovat o Pražský hrad.

  „Tak dlouho se volá po tom, aby se našel někdo, kdo osloví druhou stranu barikády, až přijde Karel Janeček a zaútočí na voliče Okamury a Volného,“ komentuje na Twitteru další z Čechů.

  Že by se Karel Janeček mohl o kandidaturu na prezidenta přihlásit, se spekuluje delší dobu. Počítají s ním i sázkové kanceláře, byť třeba na Tipsportu je na něj vypsán vysoký kurz 60:1 a nepatří tak mezi žhavé favority. 

  Velkou výhodou by pro Janečka mohly být prakticky neomezené finanční prostředky na kampaň.

  Fotogalerie

  Ohodnoťte článek
  Hlasování skončilo

  Čtenáři hlasovali do 12:03 neděle 20. března 2022. Anketa je uzavřena.

  • Trapas
   231
  • Super
   123
  • Tvl
   13
  • Haha
   6
  • Cože
   6
  • Sladký
   6
  Vybrali jsme pro vás

  VIDEO: Střílej po mně! Kameraman natočil téměř celý útok v centru Prahy

  Premium Ve čtvrtek zemřelo rukou střelce Davida K. 14 obětí, 25 lidí je zraněných, z toho deset lidí těžce. Jedním z prvních na...

  Máma ji dala do pasťáku, je na pervitinu a šlape. Elišku čekají Vánoce na ulici

  Premium Noční Smíchov. Na zádech růžový batoh, v ruce svítící balónek, vánoční LED svíčky na baterky kolem krku. Vypadá na...

  Test světlých lahvových ležáků: I dobré pivo zestárne v obchodě mnohem rychleji

  Premium Ležáky z hypermarketů zklamaly. Jestli si chcete pochutnat, běžte do hospody. Sudová piva totiž dopadla před časem...