jít naiDNES.cz

Rozloučení s Gottem nebude pro každého. Kolik na něj budete mít času?

S Karlem Gottem se bude moci rozloučit jenom hrstka jeho fanoušků. | foto: Expres.cz

Chystáte-li se na páteční smuteční rozloučení s Karlem Gottem v paláci Žofín, musíte počítat s tím, že na vás vůbec nemusí dojít řada. Poslední sbohem totiž zesnulému zpěvákovi podle odhadů hodlá přijet dát až 100 tisíc jeho obdivovatelů, podle premiéra Andreje Babiše do Prahy míří dokonce až 300 tisíc lidí. Pokud by každý fanoušek dostal vteřinu času, uspokojí se pouze 50 tisíc lidí!

Již v pátek od 8:00 do 22:00 budou moci fanoušci Karla Gotta přijít do paláce Žofín vzdát hold muži, který si svým slavičím hlasem podmanil celé Česko. Ačkoliv na rozloučení organizátoři vymezili 14 hodin času, což je 50 400 vteřin, většina Gottových fanoušků odjede podle odhadů domů s nepořízenou.

A to i přes to, že na místě mají být týmy urychlovačů, které budou mít za úkol zástupy truchlících popohánět, aby se u vystavené rakve s Karlem Gottem příliš dlouho nezdržovali.

Ačkoliv by jeden fanoušek měl mít na rozloučení s Mistrem pouhou jednu vteřinu, zádrhel by mohl nastat u kondolenční knihy, do níž se bude moci podepsat každý fanoušek, který bude mít to štěstí a do Žofína se dostane. Právě tam by se mohla totiž tvořit další fronta, kterou nikdo nebude moci rozehnat, protože tam nebude vymezený čas, během něhož by měl dotyčný svou kondolenci sepsat.

Všichni fanoušci, kteří v pátek hodlají Karlu Gottovi vzdát hold, by měli mít na mysli, že přístup k paláci Žofín jim bude umožněn pouze od Janáčkova nábřeží.

Úřad vlády, který celé smuteční rozloučení v paláci Žofín organizuje, počítá s 5,5 kilometru dlouhou frontou, která by se měla táhnout přes most Legií až ke křižovatce u Anděla na Smíchově. Při velkém zájmu hodlá Žofín rozloučení s Gottem prodloužit, ale pouze do půlnoci.

Na bezpečnost by mělo na místě dohlížet na 130 policistů a v pohotovosti budou i pražští záchranáři, kteří také budou k dispozici.

Před vstupem na Slovanský ostrov bude muset každý člověk projít z bezpečnostních důvodů bezpečnostními rámy. Na místě budou i vojáci, kteří by měli u rakve Karla Gotta držet po celou dobu smutečního rozloučení čestnou stráž.

Právě u rakve budou postavené tři stupínky, na které budou moci lidé pokládat květiny. „Lidé budou moci k rakvi položit květinové dary a zapsat se do kondolenční knihy,“ uvedla na webových stránkách rodina.

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí v rodinném kruhu. Bylo mu 80 let a podlehl akutní leukémii.

Fotogalerie

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Vzestupy a pády Mika Tysona. Dokument zdarma o tom, co ho poslalo až na samé dno

Dokument o životě jednoho z nejslavnějších boxerů na světě, Mika Tysona, si odbyl svou premiéru na prestižním filmovém...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat

Vezmeme vás na titulní stranu
Neděle 20. října 2019, svátek má Vendelín
EXPRES

jít naiDNES.cz