Karel Gott o víře a posmrtném životě: Odkryl tajemství svého strážného anděla!

4. dubna 2016
Čtyřicetinásobný držitel Českého slavíka Karel Gott (76) se po vítězném boji nad rakovinou mízních uzlin rozhodl otevřeně promluvit pro časopis Týden o duchovnu a víře v nadpřirozené síly, která ho provází jíž od raného dětství. Ač věří v posmrtný život, snaží se žít přítomností. Odhalil osudnou vzpomínku z dětství, představil svého strážného anděla a svěřil se také s tím, co pro něj znamená víra v boha. Čtěte a nahlédněte do slavíkova nitra.

V knize Jak to vidí Gott, rozhovor na lodi z roku 1992 se dozvídáme, že se Karel duchovnu vůbec nebrání. Ba naopak. Sám hovoří o vlastní zkušenosti z raného dětství, na kterou nikdy nezapomene.

„Ležel jsem v posteli a najednou vidím, jak se otevřou dveře a vchází žena zahalená do závoje a kolem ní se klene zář. Od té doby věřím, že máme někoho, kdo nás vede životem a určuje náš osud,“ odhaluje zpěvák ve své knize.

K mystickému momentu se ve svých vzpomínkách vrací dodnes: „Vypadala jako bílá paní. Měla dlouhá háv, jaký takové postavy mívají. Jsou neagresivní, tajemné, přijdou, nakloní se nad vás a něco vám řeknou. Mně také něco řekla. Nerozuměl jsem co, ale uklidnilo mě to. Usoudil jsem, že by to asi měla být ta, která mě v životě ohlídá,“ vzpomíná Karel s dodatkem, že cítí, že u něj tajemná neznámá stojí na stráži dodnes.

Duchovního ladění se pěvec drží i nadále. Na otázku, jak to má vlastně s vírou v boha zareagoval: „Víte, spíš jsem vždycky upřednostňoval víru, která mi nediktuje, v co mám věřit, a když mám jiný názor, tak mě netrestá jako kacíře.“

Ohledně náboženství upírá Karel svůj zrak směrem k Dálnému východu, a to zejména k buddhistům. „Oni vás nenutí věřit. Chtějí si o tom s vámi povídat, rádi vám na všechno odpoví, ale nenutí vám nic, ani netrestají. Takový způsob je mi bližší.“

Mistr neopomenul podotknout, že Pánaboha nikdo nikdy neviděl. Víru vidí zejména v poznání sebe samého a nalezení vlastního poslání.

„Já jsem k tomu bez jakékoli filozofie dospěl v momentu, kdy jsem se rozhodl být zpěvákem,“ uvedl.

Na otázku, zda věří v posmrtný život odpověděl jasně: „Ikdyž v něj věřím, stejně žiji pro daný okamžik, ne pro nějaký budoucí, kdy mi třeba nebude dána příležitost takhle svobodně přemýšlet. To mě naučila moje žena.“

Fotogalerie


Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 14:07 2. srpna 2016. Anketa je uzavřena.

  • 44
  • 8
  • 7
  • 6
  • 6
  • 5
Komentáře