jít naiDNES.cz

Karel Gott na Sázavafestu: Jakmile se objevil na pódiu, dav byl ve varu

Byl parný den, koncertů čas a na Sázavafest nepřijel nikdo jiný než sám Karel Gott. Ačkoliv zpočátku na něm byla patrná únava z úmorného horka, na koncertě se proměnil v krále, po únavě nebylo ani stopy a držitel dvaačtyřiceti slavíků to rozbalil jako obvykle. Tisíce fanoušků tančily, seč jim síly stačily. Co na tom, že většině z publika bylo pod třicet.

Karel Gott (79) přijal pozvání na Sázavafest ve Světlé nad Sázavou a na místo dorazil svým mercedesem. Zpočátku se zdálo, že zpěvák, který nedávno oslavil 79. narozeniny, není příliš ve formě a tropy, které zmáhaly všechny bez věkového rozdílu, mu činí vážné potíže. Fotografům se zpočátku vyhýbal a před koncertem se raději koncentroval ve svém karavanu.

Ačkoliv mezitím vystupovala Jitka Zelenková, na fanoušcích bylo znát, že už dýchají jen pro Lady Carneval, a před příchodem hudební legendy začal dav pištět a tleskat.

Jakmile se ale Karel Gott objevil na scéně, všechny pochybnosti o zpěvákově zdravotním stavu se rozplynuly a Mistr začal zpívat jeden hit za druhým. Nevědět, že se jedná o Karla Gotta, vzdálený pozorovatel by si mohl myslet, že na stagi řádí třeba Rolling Stones, hustý dav fanynek rozvířil atmosféru, čas přestal existovat a Karel Gott omládl minimálně o dvacet let. 

Včelka Mája, Být stále mlád, Ces‘t la vie nebo Lady Carneval burácely festivalem, a i když začaly padat trakaře, fanoušky ani Karla Gotta nic nemohlo zastavit. Všichni tančili a zpívali a bezmezně se oddali frenetické náladě.

Náš rekordní slavík ukázal, že vnitřní zápal pro věc dokáže divy a na věku až tak nezáleží.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:23 27. listopadu 2018. Anketa je uzavřena.

 • Super
  50
 • Trapas
  18
 • Cože
  12
 • Haha
  6
 • Sladký
  6
 • Tvl
  5
Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat