jít naiDNES.cz

Tajemství smutečního projevu Gottova lékaře: Prozradil, jaké byly Mistrovy poslední dny

Prof. MUDr. Marek Trněný, CSc., přednosta I. interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze | foto: ČT24

Byl to on, kdo Karlu Gottovi musel říct, že v jeho těle vypukla akutní leukémie a mnoho času nezbývá. Byl u jeho posledních dní, kdy se Mistr srovnával s přicházejícím koncem a chtěl jen smíření. Proto požádal svého lékaře Marka Trněného, aby mu splnil jeho poslední přání. Nemohl odmítnout. Až ve smuteční řeči v katedrále svatého Víta prozradil tajemství slavíkových posledních chvil.

Během zádušní mše promluvili nejbližší Karla Gotta včetně Jiřiny Bohdalové nebo Dagmar Havlové, mnoho lidí ale překvapilo, že se k mikrofonu dostal i jeho ošetřující lékař, přednosta I. interní kliniky – kliniky hematologie Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Marek Trněný. 

Při jeho slovech ale všichni pochopili, proč jeho proslov byl důležitý. Byl to především on, kdo v posledních dnech trávil s Mistrem nejvíce času. Gott v jeho blízkosti hledal smíření se smrtí. Proto měl jedno velké přání. 

„Vážený Mistře, milý Karle, v posledních čtyřech letech bylo nám lékařům a sestrám dáno se o vás starat. A přišla řada situací, které se zdály beznadějné, ale které jste vy překonal. Člověk však nemá svůj život ve svých rukou. V posledních týdnech a dnech jste mě prosil, abych vám četl z bible, zejména žalmy,“ prozradil osobní lékař našeho nejúspěšnějšího zpěváka na jeho posledním rozloučení.

Tím vlastně prozradil i to, že slavík musel v nemocnici trávit i poslední dny na tomto světě, kdy si vždy vyžádal, aby mu společnost dělal právě zmiňovaný profesor.

Byl to právě on, který věděl, kdy přibližně Karel Gott zemře, a připravoval rodinu na nejhorší. V jeho společnosti byl Mistr smířen se svým osudem.  

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Jakub Šural: Snažím se, aby na mě brácha mohl být hrdý

Přes půl roku uplynulo od toho 29. dubna, kdy fotbalový svět přišel o Josefa Šurala a Jakub Šural, obránce Zbrojovky...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat