jít naiDNES.cz

Velkolepý pohřeb Karla Gotta (†80): Ivana prozradila detaily!

Dodnes na veřejnost prosákly jen základní informace týkající se posledního rozloučení s nejslavnějším českým zpěvákem Karlem Gottem (†80). Vdova Ivana teď prozradila podrobnosti pohřbu. Kdy a kde budete moci říct Mistrovi sbohem?

Na oficiálních stránkách Karla Gotta se objevily informace pro veřejnost psané v češtině i v němčině.

Poslední rozloučení s Karlem Gottem připravuje paní Ivana Gottová ve spolupráci s Arcibiskupstvím pražským a dále Úřadem vlády České republiky a Kanceláří prezidenta republiky,“ píše se v úvodu prohlášení.

V pátek 11. října je v plánu rozloučení pro veřejnost, které se uskuteční v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze od 8:00 do 22:00.

Rakev bude vystavena se státními poctami ve velkém sále, za účasti Čestné stráže Armády České republiky.

„Lidé budou moci k rakvi položit květinové dary a zapsat se do kondolenční knihy. V případě potřeby je zajištěn bezbariérový přístup. Upozorňujeme na omezené možnosti parkování v centru hlavního města Prahy a na uzavření Masarykova nábřeží od Národního divadla k Mánesu (časové rozmezí od pátku 11. října 2019 od 01:00 až do 24:00) pro veškerou dopravu. Proto doporučujeme použít městskou hromadnou dopravu,“ zní pokyny na oficiálním webu.

V sobotu 12. října se bude konat zádušní mše. Bude ji sloužit kardinál Dominik Duka a uskuteční se v 11:00 v katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě.

„Rakev bude vystavena na katafalku se státními poctami. Ceremoniálu se zúčastní příslušníci Hradní stráže. Přístup do katedrály je pouze na zvláštní pozvánku. Po dohodě rodiny s Kanceláří prezidenta republiky bude moci veřejnost sledovat průběh zádušní mše na III. nádvoří Pražského hradu prostřednictvím velkoplošné obrazovky. Přístup na III. nádvoří bude pro veřejnost zajištěn výhradně z Hradčanského náměstí branou na IV. nádvoří od 8:00, a to až do naplnění kapacity III. nádvoří. Upozorňujeme, že z důvodu ochrany velkého počtu zúčastněných budou lidé procházet bezpečnostní kontrolou při vstupu do areálu Pražského hradu, kterou provádí Policie České republiky,“ stojí dále v prohlášení.

Úřad vlády České republiky také zajišťuje možnost zhlédnout zádušní mši prostřednictvím velkoplošných obrazovek na Hradčanském náměstí.

Fotogalerie

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat