Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz

  Rozloučení s Gottem a stovky anglických chuligánů. V pátek bude v pohotovosti i armáda

  Armáda v pohotovosti! Ve chvíli, kdy se veřejnost bude loučit s Karlem Gottem, přijedou obávaní angličtí chuligáni. | foto: koláž Expresu

  Byl miláčkem davů nejen v Česku, ale i za hranicemi. A tak se na páteční veřejné rozloučení s Karlem Gottem na pražském Žofíně očekává příjezd až stovky tisíc lidí. To ale není zdaleka jediná akce, která je v hlavním městě na programu. Bude se konat také tradiční Signal Festival a na fotbal přijedou obávaní fanoušci z Anglie! V pohotovosti tak bude kromě policie také armáda.

  Až sto tisíc lidí, s takovým počtem se počítá pro velkou páteční událost, kdy se veřejnost v paláci Žofín na Slovanském ostrově v Praze bude moci rozloučit s legendárním zpěvákem Karlem Gottem. Brány paláce budou fanouškům otevřeny od 8.00 do 22.00 hodin.

  Jak o víkendu prozradil premiér Andrej Babiš, vláda bere celou událost mimořádně vážně. Sestavila dokonce tým, který ohledně rozloučení s Mistrem spolupracuje nejen s policií, ale dokonce i s armádou.

  „Protože se očekává obrovský zájem občanů, protože pan Karel Gott byl pro nás a naši historii jeden z největších Čechů, takže určitě přijde spousta lidí,“ řekl Babiš.

  Pravda ovšem je, že vládě i bezpečnostním složkám nepřidělává vrásky na čele jen očekávaná hojná účast na veřejném rozloučení s Karlem Gottem. V hlavním městě se v pátek uskuteční hned dvě další akce!

  Před vilou Karla Gotta na pražské Bertramce se dosud těsnají davy lidí.

  Před Gottovou vilou na Bertramce vzniklo pietní místo.

  Tou první bude tradiční Signal Festival, který Prahu rozsvítí nejrůznějšími světelnými efekty. Ten sice probíhá od čtvrtka až do neděle, ale právě v pátek se dá předpokládat největší nápor účastníků. Zvláště mladí lidé si totiž večerní procházku městem zpříjemňují konzumací alkoholu, k čemuž je právě pátek pochopitelně ten nejvhodnější den.

  Nepochybně vůbec nejrizikovější je ale událost číslo tři. Česká fotbalová reprezentace v pátek od 20.45 hodin hostí Anglii. A to znamená jediné – tisícovky alkoholem posilněných fotbalových fanoušků ve městě.

  Angličtí fandové jsou tím proslulí. Mají ve zvyku obsazovat zahrádky hospod a restaurací v centrech měst, kam za svým týmem přijedou. Ty pak ověsí vlajkami a klidně i celý den popíjejí. 

  Na pohádky o klidné Anglii, kde nemá fotbalové násilí žádné místo, zapomeňte. Chuligáni cestující s reprezentací po světě jsou jiní, ostatně to byli právě oni, kdo na posledním Euru ve Francii proměnili při konfliktech s ruskými oponenty Marseille přímo ve válečnou zónu.

  Leccos naznačují i slova trenéra anglické reprezentace Garetha Southgatea, který minulý měsíc v rozhovoru pro The Guardian otevřeně vyslovil obavy, že budou angličtí chuligáni v Praze a následně i v Bulharsku řádit. Když způsobili výtržnosti v červnu v Portugalsku, prohlásil, že ponížili celou zemi.

  Krvavé boje mezi chuligány se odehrávaly při EURO v Marseille, Lille i v Nice.

  Krvavé boje mezi chuligány se odehrávaly při Euru v Marseille, Lille i v Nice.

  Nepochybně i proto, že se v centru Prahy odehraje zároveň mimořádná pietní událost a mimořádně rizikové fotbalové utkání, bude v pohotovosti nejen policie, ale také armáda. 

  Původně mělo z Británie přijet něco málo přes tisíc fanoušků, svazu se ale podařilo vyjednat čtyři tisíce lístků. A krotit takové množství divokých Angličanů, to nebude žádný med.

  Fotogalerie

  Premium

  Která auta jsou skutečně bezpečná? Crash testy versus realita

  Setkáváme se s názory, že auta jsou navrhována tak, aby dosáhla dobrých výsledků v nárazových testech. Díky Folksamu...

  Premium

  Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

  Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

  Premium

  Když je střílečka povinná. Hraju hry a platí mě za to, říká člen týmu Brute

  Má k dispozici fitness trenéra, mentálního kouče, psychologa a ve škole individuální studijní plán. Tedy servis...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Úterý 25. února 2020, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Jen pro muže
 • Sport
 • Video
 • jít naiDNES.cz