jít naiDNES.cz

Slavné ženy, které si s Karlem Gottem užily své: Co na zpěváka práskly kolegyně?

Slavné zpěvačky si s Karlem Gottem zažily své. | foto: Profimedia.cz

Zpěvák Karel Gott (79) není oblíbený jen u tisíců fanoušků u nás a v Německu, ale i u svých kolegů, kteří Mistra do jednoho milují. Známé zpěvačky s ním mají velmi úsměvné historky, které se teď rozhodly prozradit Rytmu života.

Náš nejlepší zpěvák Karel Gott v neděli oslaví životní jubileum. A právě k jeho osmdesátým narozeninám známé osobnosti otevírají Pandořinu skříňku a vytahují na slavného kolegu jednu vtipnou historku za druhou.

O Gottovi bylo vždycky známo, že se snaží být s každým kamarád a vycházet i s lidmi, kteří ho zrovna nemuseli. Těch by se ale dalo spočítat na prstech jedné ruky. Co na něj prozradily kolegyně, které ho obdivují? O tom se zpěvačky rozpovídaly pro časopis Rytmus života. 

Petra Černocká (69)

„Tehdy jsem byla vybrána, nejspíš kvůli svým lepým křivkám, jako představitelka barové tanečnice do klipu Karla Gotta. Písnička se jmenovala Marlena a Karel si na ni ani na mě nejspíš nevzpomíná. Rozhodně se nestala žádným hitem,“ rozpovídala se Saxana. 

Petra Černocká přiznala, že jí Karel Gott viděl ve spodním prádle.

Petra Černocká přiznala, že jí Karel Gott viděl ve spodním prádle.

„Točilo se to v zimě a já se do lechtivého kostýmku převlékala ve vytopeném autobuse, když tam omylem vstoupil sám Karel. Oba jme byli poněkud zaskočeni, tedy já víc, protože jsem byla v ten moment jen v prádélku. Karel se, poněkud v rozpacích, pokusil situaci zlehčit pár větami, které ale podle mě tehdy vyzněly příliš lechtivě, což určitě nebyl jeho záměr, a poté zdvořile vycouval,“ dodala. 

Petra Janů (66)

Petra přiznala, že je Karel velký šprýmař.

Petra přiznala, že je Karel velký šprýmař.

„V roce 1996 jsem byla hostem Karlova vánočního turné, měla jsem právě po automobilové havárii zlomenou nohu a musela se při chůzi opírat o berli. Zpívali jsme tenkrát duet z muzikálu Fantom opery a Karel mě vítal na jevišti slovy: Přicházíš jak zázrak. Muzikanti měli co dělat, aby nepukli smíchy, a Karel vlastně taky,“ smála se zpěvačka.

S Petrou Janů jsou dodnes výborní kamarádi.

S Petrou Janů jsou dodnes výborní kamarádi.

„V Lucerně jsem díky tomu měla velký úspěch, protože lidé milují mrzáky. Po koncertě přišel Karel k Františku Janečkovi, se kterým tenkrát spolupracoval, a říká mu: Vidíš, Zelenka zpěvačce zlomil nohu, aby měla velký úspěch, a co jsi udělal pro můj úspěch ty?“ vyprávěla Petra Janů.

Jitka Zelenková (69)

Jitka má s Karlem dodnes vřelé vztahy.

Jitka má s Karlem dodnes vřelé vztahy.

„Stalo se to, když jsme byli na turné Karla Gotta v západním Německu, přibližně v roce 1985. Už to tak mám, že mi balení kufrů trvá vždycky nějak delší dobu než ostatním. Ale tenkrát se to ukázalo jako moje výhoda. Pokojská, která uklízela v Karlově pokoji, tam našla zapomenuté pyžamo. Přišla mi to oznámit a já na to, že mu ho vezmu, že máme večer koncert,“ rozpovídala se dřívější vokalistka „božského Karla“.

Zelenková s Gottem v červnu 2017.

Jitka a Karel jsou dlouholetí přátelé.

„Karel už to pyžamo nikdy neviděl. Večer jsem mu ho zapomněla dát, další den taky, pak už jsem ztratila nervy, to krásné modré bavlněné pyžamo vyprala a schovala do skříně. Že mu ho příležitostně předám. Pak přijela nějaká návštěva a byla velmi poctěna, že si může schrupnout v Gottově pyžamu. Přiznám se, že jsem v něm nakonec spala i já. Až do úplné únavy materiálu,“ smála se svému přiznání zpěvačka. 

Fotogalerie

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Jak skončila Vémolova pohádka o lvech. Végha přitom zatracoval

V rozlehlé O2 areně vypadal tak malý, když se v kleci bezvládně zhroutil k zemi. V tu chvíli se z Karlose Vémoly jindy...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Komentáře