Gottova maminka nás chtěla dát dohromady, překvapila Bohdalová

6. října 2019
Herečka Jiřina Bohdalová (88) podle svých slov znala Karla Gotta (†80) ze všech žijících lidí nejdéle. Právě po jejím boku debutoval ve filmu a právě po jejím boku si svého syna představovala Mistrova maminka. I když se dohromady nikdy nedali, vzniklo přátelství na celý život.

„Myslím, že nikdo z těch žijících ho nezná déle než já. Já jsem o osm let starší než on. Je to přes pětapadesát let,“ řekla Jiřina Bohdalová v pořadu Život ve hvězdách

Karel Gott si po jejím boku ve filmové Komedii s Klikou odbyl svůj debut na stříbrném plátně. Mladý Gott se ale herečce nelíbil.

„Byl příšerně hubený, on nebyl nic hezkého. Stářím najednou zmužněl. Já to vědět, že bude takovýhle, tak nevím, nevím,“ vtipkovala.

Zavzpomínala i na setkání se zpěvákovými rodiči. Ti bydleli blízko Klicperova divadla, kde společně vystupovali v jednom z pořadů.

„Já jsem k nim šla s klukama, se Štaidlem a s těmihle roztomilými lotry. Když mě jeho maminka viděla, stáhla mě i s tatínkem do kuchyně a říkala, jak by si přála, abychom se já a Karel dali dohromady. Asi si říkala, že když je tady, tak něco začíná,“ prozradila herečka.

Mamince slavného zpěváka ani nevadilo, že Bohdalová už měla dítě. „Já jsem jí říkala, že mám dceru a jsem starší, ale jí nic nevadilo. Našla obrovitou fotografii Karla, přinesla ji do pokojíku, kde byl Karel a kluci, a Karlovi řekla: Tady napíšeš ‚Simonce její budoucí táta Karel Gott‘,“ svěřila se Bohdalová, kterou mrzí, že se zmíněná fotografie v průběhu let ztratila.  

„Miloval smích. Vždycky se strašně rád smál. Vždycky když jsme se sešli, přišel ke mně a říkal: Dej mi peřinku. To byla pusa. Říkal, že mám pusu jak peřinku, tak měkkou. Kdykoliv jsme se sešli, dala jsem mu peřinku. To nikdo jiný po mně nechtěl a takhle to nepojmenoval. To je taková krásná vzpomínka. Jako Menšík mi říkal prdelinko, tak Karel chtěl zase peřinku,“ prozradila známá herečka.

Karel Gott podle Bohdalové také říkal nádherné židovské anekdoty, které miloval. A miloval lidi.

„Kolikrát jsem mu říkala: Ty nesmíš být tak hodný! On byl tak hodný, až byl blbý chvílemi. Mě to rozčilovalo, protože ho využívali!“ připomněla herečka.

Fotogalerie

Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 21:35 3. února 2020. Anketa je uzavřena.

  • 30
  • 30
  • 28
  • 25
  • 24
  • 22
Komentáře