jít naiDNES.cz

Gotta jsme museli svlékat z kalhot, jak byl vyčerpaný! Jeho tajemník mluví až moc

Jan Adam jeden čas dělal Gottovi tajemníka. | foto: Profimedia.cz

Býval blízkým přítelem a tajemníkem našeho nejúspěšnějšího zpěváka Karla Gotta, který v úterý zemřel na akutní leukémii. Jana Adama smrt přítele samozřejmě velmi zasáhla, i když už spolu dlouhou dobu nespolupracovali. Nikdo nezpochybňuje, že o zpěvákovi ví zajisté mnoho. Ale proč to vytahuje zrovna v době piety, kdy je Gottova smrt ještě tolik čerstvá? Neměl by radši truchlit než rozdávat rozhovory na všechny strany?

Manažer hvězd Jan Adam, který zastupuje třeba Hanu Zagorovou, měl ke Gottovi blízko stejně jako jiní jeho manažeři, kteří s ním prožívali nejen euforii, ale také smutky a obrovskou únavu.

Asi má o Karlu Gottovi hodně co říct, což usoudil i on sám. Od doby, kdy ta smutná zpráva obletěla Česko, rozdává Adam jeden rozhovor za druhým. Neměl ale počkat, než utichne pieta? 

Jan Adam hned ten den, co se dozvěděl, že jeho bývalý svěřenec zemřel, běžel před vilu na Bertramce, aby tam položil květinu a svíčku. To je od něj opravdu hezká věc, že se takto sám za sebe chtěl s Gottem rozloučit. Pak ale začal rozdávat jeden rozhovor za druhým přítomným novinářům.

Následující den  prozrazoval médií intimnosti ze slavíkova života. Samozřejmě je o vzpomínky u zpěvákových fanoušků velký zájem, ale neměl alespoň pár dní počkat, než tichá pieta pomalu odezní? 

Je to věc názoru, nikdo mu nebere léta strávená vedle Karla, ale byl by zpěvák rád, že o něm říkal věci z jeho života?

Jan Adam jeden čas dělal Gottovi tajemníka.

Jan Adam jeden čas dělal Gottovi tajemníka.

„Miloval svoje publikum, pro něj by se rozdal. Býval po koncertě vyčerpaný tak, že jsem mu pomáhal sundavat boty, vysvléci se z kalhot, ale ani tehdy neodmítl autogramiádu. Říkal, že to těm lidem nemůže udělat,“ prozradil Adam hned druhý den po oznámení Gottovy smrti.

Snad ví, co dělá, a je si jistý, že by to Karlovi nevadilo. Zrovna o tom zouvání bot by možná nechtěl, aby svět věděl. Adam s ním ale strávil spousty let, tak si snad uvědomuje, co činí, že takto o Mistrovi mluví. 

Karel Gott ve speciální vydání

Karel Gott ve speciálním vydání

Fotogalerie

Premium

Ekologický experiment, který nevyšel. Billa ruší papírové tašky

V posledních letech velké obchodní řetězce jeden po druhém zpoplatňovaly, později i rušily igelitové tašky, které...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

K jídlu suchý chleba, místo chráničů molitan. Zpověď Pastrňákovy mámy

Příběh jak z hollywoodského filmu. Marcela Ziembová je máma hokejové hvězdy světového formátu Davida Pastrňáka, kterému...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat