Neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz

  Ivana Gottová měla záložní plán: Už před lety se začala stahovat kvůli milovanému manželovi

  Toužila po velkém světě a ve skrytu duše snila o tom, že bude hvězdou v záři reflektorů. Velkou oklikou a po mnoha peripetiích se jí ve finále opravdu stala. Paradoxně ve chvíli, kdy kýžené mety Ivana Gottová (43) konečně dosáhla, o ni přestala mít zájem a k překvapení okolí i přátel se rozhodla úplně jinak. Vlastní kariéru upozadila, stáhla se do ústraní, aby se mohla naplno věnovat rodině a spravovat agendu Karla Gotta (†80).

  Snila o tom, že jednou bude moderovat, hrát v divadle a mít vlastní talk show. Ve dvaadvaceti letech se ze své americké cesty na zkušenou vrátila do Prahy, ale nic nešlo tak, jak si to vybásnila.

  „Objížděla jsem rádia a televize, chodila po konkurzech, dělala kamerové zkoušky, všechno vyšumělo do ztracena. Stejně tak i moje sebevědomí. Rozhodla jsem se proto, že se raději budu pohybovat za kamerou než před ní,“ prozradila tehdy ještě docela sdílná Ivana Gottová.

  Karel Gott ve speciální vydání

  Karel Gott ve speciálním vydání

  Využila dobré angličtiny a začala pracovat jako asistentka zahraničních herců a režisérů. Později nastoupila jako PR manažerka v pražském Divadle Broadway.

  Miss ČR 1995 a Miss Europe 1995 Monika Žídková, s níž se Ivana znala z dob, kdy koketovala s modelingem na severu Moravy, odkud obě pocházejí, se pak zasloužila o Ivanino seznámení s Karlem Gottem.

  Stalo se tak ve foyer Hudebního divadla Karlín 6. února 1999, kdy je Žídková představila na slavnostním na předávání cen TýTý 1998. Gott si prý řekl o její telefon, Ivana mu ale správné číslo nedala, věděla, že má přítelkyni, a i ona byla v té době zadaná.

  „Zamilovanost přicházela postupně, což jsem nikdy předtím nepoznala,“ prohlásila v jednom z rozhovorů. Od roku 2001 se začala Ivana objevovat po Karlově boku jako oficiální přítelkyně, dál se ale „jen“ navštěvovali.

  Až osudové události, které následovaly, jako Mistrův náhlý kolaps, dovolená na Maledivách a vlna tsunami, je spojily nadobro.

  Dcera Charlotte Ella se jim narodila 30. dubna 2006, Ivana nastoupila na mateřskou a do Prahy se přistěhovala její maminka Blanka, aby jí pomáhala. Karel doma sice sliboval, že bude mnohem víc doma, všichni ale tušili, že to je jen zbožné přání, že fanoušky šidit neumí.

  V lednu 2007 zpěváka velmi zasáhla smrt jeho dlouholetého přítele, hudebního skladatele Karla Svobody. Na podzim téhož roku Ivana podruhé otěhotněla. Když byla ve čtvrtém měsíci, konečně se stala paní Gottovou. Vzali se 7. ledna v 2008 v Las Vegas, obřadu se zúčastnily dcerka Charlotte Ella a nevěstina matka Blanka.

  Už v té době musela Ivana odrážet útoky bulváru a vypořádávat se s nově nabytou mediální slávou, o které vždycky snila. Přišla však na to, že splněný sen se může v mžiku stát i noční můrou. To když její kroky, gesta i slova a všechno, co udělala, celá republika sledovala a rozebírala jak pod mikroskopem, čímž Gottová dost trpěla, i když se snažila to nedat najevo.

  Navíc všechno, o co se pokusila, se okamžitě skloňovalo a dávalo do souvislosti s jejím slavným manželem. Ať už nastoupila na Primě jako moderátorka, nebo zkoušela své štěstí na prknech divadla nebo třeba v roli modelky v růžových šatech, které svého času nosila i Marilyn Monroe.

  „Nebýt Gotta, nic takového by se nestalo, to je protekce,“ slýchala ze všech stran. V tu chvíli bylo celkem fuk, že se tak stalo na základě konkurzu nebo kamerových zkoušek, na které se Ivana musela připravit jako „obyčejní“ smrtelníci.

  Postupem času se Gottová stáhla z veřejného života a přestala usilovat o své (a viditelné) místo na slunci a raději se začala naplno věnovat manželovi, dcerám a rodinnému podniku.

  Zatímco její okolí mluvilo o „zvážnění“ Ivany, s níž už prý nebyla taková legrace, ona sama řešila, co dál. Jistě to nebylo jednoduché rozhodnutí, zvláště pro ženu, která má všechny předpoklady pro to, vyniknout a být dobrá a ještě lepší v tom, co si zamane.

  I když nebyla vidět, práce měla víc než dost. Ivana Gottová se stala společníkem ve firmě Karel Gott Agency, s. r. o., která řídila a koordinovala Gottovy pracovní aktivity. Zakládala ji společně se zpěvákem, ten se kvůli zdravotním problémům rozhodl z vedení v roce 2017 odejít.

  Kromě toho se starala o chod domácnosti i rekonstrukce vily na Bertramce a samozřejmě také o dcery Charlottu a Nelly. 

  O to méně byla vidět na veřejnosti, výrazně ubylo i „mediálně provařených výletů“ s kamarádkami Ilonou Csákovou, Monikou Absolonovou nebo Monikou Marešovou Poslušnou, Ivana se ve společnosti objevovala už jen jako doprovod svého manžela. Tomu se snažila být tou největší oporou i v momentě, kdy se od lékařů dozvěděl, že má akutní leukémii. 

  Fakt, že upozadila kariéru a možnost vlastní seberealizace, si vyčítat určitě nemusí, i když o tom možná často přemýšlela. Vytvořila dokonalé zázemí milovanému člověku, pro něhož tu byla až do konce. Byla mu oporou, i když to muselo být sakra těžké, když viděla, jak ten druhý trpí. To je nad všechny „kariéry na světě“.

  Nehledě na to, že život v ústraní byl také skvělou přípravou pro moment, kdy by se Ivana Gottová rozhodla s dcerami žít jinde než v Česku...

  Fotogalerie

  Premium

  Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

  Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

  Premium

  Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

  Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

  Premium

  Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

  Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

  Komentáře

  Mohlo by vás zajímat

  Vezmeme vás na titulní stranu
  Neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  EXPRES

 • Zprávy
 • Celebrity
 • Černá kronika
 • Jen pro muže
 • Virál
 • Sport
 • Video
 • Telebrity
 • Tipy na dárky
 • jít naiDNES.cz