Musím si vzít prášek! Reakce Dominiky Gottové budí velké obavy

3. října 2019
Musím si vzít prášky! Taková byla Dominičina (46) první reakce poté, co jí novináři oznámili úmrtí jejího milovaného otce. V poslední době nejstarší dcera Karla Gotta i její manžel Timo Tolkki (53) bojují s psychickými potížemi a závislostí na alkoholu. Karel se snažil dceři pomoci do posledních chvil a jeho posledním přáním bylo, aby se šla Dominika léčit. Ale co bude teď? Zasáhne Ivana?

Nejstarší Gottova dcera Dominika tátovi nesplnila jeho poslední přání, aby se šla léčit ze závislosti na alkoholu. Nutnou léčbu oddalovala a tím svému tátovi trhala srdce na kusy. On si už asi uvědomoval, že tu moc dlouho nebude, ale svou dceru, kterou v jejím dětství tajil před veřejností i svými rodiči, chtěl zachránit.

Bohužel Dominika žijící ve Finsku jeho naléhavost nakonec nevyslyšela, i když tatínkovi slibovala, že se léčit půjde, protože situace už byla neúnosná. Pár dní před Gottovou smrtí se zjistilo, že tomu tak není. 

„Dominika léčbu zatím bohužel nepodstupuje, i přesto, že jí manželé Gottovi našli vhodné zařízení. Dominika zatím řekla, že by s léčbou ještě zhruba měsíc počkala,“ řekla před pár dny Blesku mluvčí rodiny Aneta Stolzová.

Co s Dominikou teď bude, když sama už nedokáže pořádně o svém zdravotním stavu rozhodovat? K tíživým životním situacím se pravděpodobně nedokáže postavit čelem, ale pomáhá si podpůrnými prostředky. Stejně jako při zjištění, že její milovaný tatínek zemřel. 

„Ne, ne, táta... Nedá se tomu věřit, musím si vzít prášky. Úplně se klepu, já to nedávám...,“ byla její první reakce na smrt milovaného táty. 

Karel Gott s nejstarší dcerou Dominikou Gottovou

Karel Gott s nejstarší dcerou Dominikou Gottovou

Měla se jít léčit hned, jak na ni Gott tlačil. Možná sám tušil, že Dominika to bez jeho pomoci a podpory nedokáže, proto se ji snažil umístit do té nejlepší léčebny, aby při svých posledních chvílích věděl, že pro nejstarší dceru a její záchranu udělal maximum.

Jenže co bude teď? Dominičina maminka Antonie Zacpalová (83) je na tom sama zdravotně špatně. Sotva vychází z pečovatelského domu, kde bydlí. S dcerou se vídala tak jednou za rok, pokud Dominika měla zrovna na letenku.

S penězi na tom byla poslední dobou hodně špatně. Nepracovala, měla doma jen popíjet, brát léky a spát. Proto ten nárůst na váze a odulost v obličeji. Její poslední záchranou byl táta, který vždycky poslal nějaké peníze. Jenže teď už nemá jistotu, jestli z jeho peněz ještě někdy něco uvidí. Teď to bude v rukou právníků a notáře, který má u sebe poslední závěť.

To se ale potáhne ještě možná dlouho a proslýchá se, že by všechno měla zdědit Ivana a její dcery Charlotte a Nelly. Bude mít vůbec na to, aby se šla léčit, kdyby se k tomu vůbec odhodlala? Z čeho bude žít? 

Karel Gott se svou dcerou Dominikou dnes.

V době, kdy Dominika nebyla závislá na alkoholu a na penězích svého táty.

Zato její mladší sestra Lucie si žije poklidným životem po boku obyčejného kuchaře, s nímž má dva syny. Žijí v bytě, který jí koupil táta, a dál už od něj nic nechtěla. Pracuje jako prodavačka, jednou ročně jezdí na dovolenou, takový život jí vyhovuje.

Dominika byla jiná, ta vždycky tíhla k bohémskému životu. Milovala hudebníky, jednoho si vzala a je s ním dodnes. Jenže u manžela propukla maniodepresivní psychóza a tahal ženu spíše ke dnu, než aby jí pomáhal. Dodnes to s ním není zrovna dobré a Dominika jeho obrovským výkyvům nálad musí čelit den co den.

Dokáže to vůbec milovaná dcera Karla Gotta ustát? Splní tátovi poslední přání, aby se zbavila démona jménem alkohol? Samé otazníky, ale východisko zatím žádné. Snad to vše nebude řešit zase litry alkoholu, to by si její tatínek nepřál.

Fotogalerie


Hodnocení článku

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 12:43 31. ledna 2020. Anketa je uzavřena.

  • 65
  • 50
  • 46
  • 43
  • 43
  • 42
Komentáře