jít naiDNES.cz

Zrušený koncert a konec zpívání? Karel Gott se bojí velkého zklamání

Zpěvák vyprodal O2 arénu mrknutím oka. | foto: Expres.cz: Tilen Vajt, Jiří Pitrof

Jak už jsme informovali, zpěvák Karel Gott (79) zrušil svůj velký červnový koncert kvůli špatnému zdraví. Ale co všechno za tím stojí? Proč se rozhodl už v lednu nemít vystoupení ke svým kulatinám?

Zpěvák Karel Gott je považován za největšího profesionála českého showbyznysu, který nikdy nerušil svá vystoupení. I s chřipkou či špatným kolenem a kyčlí dokázal vystupovat i v bolestech, jen aby nezklamal věrné fanoušky.

Postupem let už ale musí dát přednost zdraví před tím, aby někde svým hlasem rozdával radost. S těžkým srdcem musel celý koncert v O2 aréně zrušit, což znamená, že to s Mistrem jde z kopce.

Samozřejmě jsme pátrali, co se se slavíkem děje a jak je na tom zdravotně. Oslovili jsme jeho tiskovou mluvčí Anetu Stolzovou, která nám poslala vyjádření k tomu, proč se ruší koncert, který měl být až v červnu.

„Čtrnáctého června letošního roku se měl uskutečnit velkolepý koncert v pražské O2 aréně k 80. narozeninám Karla Gotta. Oslabená imunita však panu Gottovi nedovolí zapojit se naplno do příprav koncertu tak, jak by si to ideálně představoval a jak je jeho zvykem,“ napsala redakci Expresu tisková mluvčí Karla Gotta.

Je pravda, že Gott nikdy přípravu nepodceňoval a šel do všeho po hlavě. Což by mu asi v blízké budoucnosti zrovna na zdraví nepřidalo, navíc by nerad všechny zklamal, kdyby neměl tolik energie.

„Proto se po dlouhém rozmýšlení a na základě konzultací s lékaři rozhodl již nyní zrušit červnový koncert k jeho jubileu. Nechce totiž zklamat své příznivce tím, že by hrozilo odložení koncertu těsně před jeho konáním. A dále nechce blokovat pracovní program svým kolegům, které v průběhu podzimu oslovil s přáním, aby se koncertu zúčastnili a zapojili se do programu podobně jako u předešlých kulatin,“ dodala Stolzová.

Snad se Karel dá opět brzy do kupy, aby si alespoň své narozeniny i bez koncertu pořádně užil. Lidé mu odpustí, že prostě neměl sílu, všichni mu přejí brzké uzdravení a věří, že zpěvák ještě někdy vystoupí.

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 13:19 sobota 18. května 2019. Anketa je uzavřena.

 • Super
  13
 • Trapas
  13
 • Tvl
  11
 • Haha
  8
 • Cože
  8
 • Sladký
  6
Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...

Komentáře