jít naiDNES.cz

Karel Gott rozjel instáč a ihned ho napadli hackeři. A začali prodávat falešné vstupenky

Karel Gott sice před několika dny slavnostně oznámil, že si založil účet Instagramu, dlouho se tam ale neohřál. Jeho profil totiž napadli hackeři. A nejen to! Ti navíc založili nový účet a vydávají ho za oficiální.

Stejně jako Alice Bendová či Andrea Bezděková i Karel Gott poznal moc hackerů, kteří řádí na Instagramu.

Jenom několik hodin poté, co na této platformě založil svůj historicky první účet, o něj přišel. Drzost internetových pirátů byla ale tak nehorázná, že účet nejenže smazali, ale založili téměř identický a začali se vydávat za samotného Mistra.

„Zdravím, po hackerském útoku jsem zpět. Doufáme, že se to nebude opakovat a že už budeme konečně klidní. Budeme rádi za všechny pozitivní zprávy a sdílení. Jinak vás chceme informovat o tom, že zde se o nás dozvíte nejvíce. Takže budeme rádi, když náš profil pošlete svým blízkým přátelům, ať vědí, že jsme po hackerském útoku zpět,“ napsali zloději profilů, kteří zašli mnohem dál.

Aby nasbírali co největší počet sledovatelů, slibovali vstupenky na koncert Karla Gotta. Žádný se ale nechystá. „Děkujeme za podporu. Jako zpětná vazba bude soutěž o lístky na koncert,“ napsali podvodníci s tím, že další informace poskytnou, až bude profil sledovat tisíc fanoušků.

Celý tým Karla Gotta je ze situace nešťastný. Do boje s hackery se dala i Gottova mluvčí Aneta Stolzová.

„Toto není pravý profil Karla Gotta. Jeho oficiální profil, který pan Gott včera založil, zřejmě napadli hackeři. I přesto vznikají další neoficiální profily, jako je tento. Jakmile bude vše vyřešeno, pan Gott bude o svém profilu na Instagramu informovat prostřednictvím svého Facebooku,“ informovala Stolzová, podle níž drzost podvodníků nezná mezí.

„Lidé mají drzost vydávat se za Karla Gotta, dokonce je venku další falešný profil, který se tváří jako oficiální. Pisatel ve vší drzosti píše v ich formě, jako že je Karel Gott,“ šokovala Stolzová.

Gott se rozhodl, že Instagramu dá poslední šanci. Své fanoušky o tom informoval prostřednictvím videa, aby nebylo pochyb, že tentokrát jde o pravý profil. Tak snad mu vydrží déle, než ty předešlé. 

Fotogalerie

Ohodnoťte článek
Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 20:24 7. září 2019. Anketa je uzavřena.

 • Haha
  32
 • Trapas
  24
 • Sladký
  17
 • Super
  15
 • Cože
  15
 • Tvl
  14
Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře