jít naiDNES.cz

Trochu nepořádek a dobrá společnost. Kdo všechno odpočívá na Malvazinkách, kde bude i Gott?

Karel Gott si místo svého posledního odpočinku vybral sám. | foto: Koláž Expresu

Místem posledního odpočinku Karla Gotta sice nebude Vyšehradský hřbitov, kde jsou pochováni největší Češi, i tak bude ale v dobré společnosti. Mistr bude obklopen slavnými spisovateli, herci, lékaři a knězi. Pochován je tam dokonce i prezident Antonín Novotný. Pro Gotta, který si hřbitov sám vybral, hrála ale roli jiná věc. Nachází se totiž pouhý kilometr od jeho milované Bertramky.

Ivana Gottová udělala jednou provždy přítrž všem spekulacím a dohadům o tom, kde bude pochován její muž Karel Gott. A nutno říct, že rozhodnutí nebylo na ní.

Oblíbený zpěvák, který prvního října podlehl zákeřné nemoci, si místo svého posledního odpočinku vybral sám. A kdo si myslel, že chtěl být v blízkosti svých rodičů v Újezdu u Svatého Kříže, kde jsou oni pochováni, či na Vyšehradě poblíž svého kamaráda Waldemara Matušky, pletl se.

„Ráda bych vám oznámila, že na přání mého manžela bude místem jeho odpočinku hřbitov na pražských Malvazinkách. Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma. Věřím, že vy, kteří jste ho měli rádi, si cestu k němu vždy najdete. Až to bude aktuální, ráda vám sdělím konkrétní místo,“ oznámila v pátek odpoledne Ivana Gottová, která tak svými slovy opět potvrdila, že Gott před svou smrtí naplánoval téměř vše.

I když místem jeho posledního odpočinku nebude Slavín, kde ho většina národa už viděla, rozhodně nebude ve špatné společnosti.

Na hřbitově na Malvazinkách jsou pohřbeni spisovatelé Jakub Arbes, Ondřej Sekora, Ladislav Klíma, Jiří Karásek ze Lvovic, herec Eman Fiala či lékař Jan Janský, který objevil čtyři základní krevní skupiny.

Na jednom z největších hřbitovů v Praze, kde je pohřbeno téměř 55 tisíc nebožtíků a k dispozici je 8420 hrobů, nalezl poslední místo svého odpočinku i prezident Antonín Novotný.

Přesto je už teď ale jasné, že Gottův hrob bude tím nejnavštěvovanějším a svíčky na jeho náhrobním kameni nezhasnou. Ze hřbitova na Malvazinkách se stane poutní místo, kam se budou Gottovi fanoušci chodit Mistrovi klanět.

A podle výběru jeho posledního odpočinku je i zřejmé, že vila na Bertramce, která je pouhých patnáct minut pěšky od hřbitova, se zřejmě prodávat nebude.

Fotogalerie

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Zabít nudu, nastřelit se. Na drogách jsou i školáci z dobrých rodin

Ritalin, deset tablet. Kdo se přidá?“ ptá se čtrnáctiletý školák na sociální síti ostatních kamarádů. Netrvá to ani pět...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat