jít naiDNES.cz

Už ne RIP, ale F! Mladá generace našla svůj způsob, jak se loučit s Gottem

Už ne RIP, ale prostě a jednoduše F. Pod zprávami o úmrtí hudební legendy Karla Gotta se záhadně šíří komentáře obsahující právě toto jediné písmeno. Co znamená? Úctu tak Gottovi vyjadřuj nadšenci do počítačových her. Stisknutím klávesy F se totiž v populární hře Call of Duty lze rozloučit se zesnulým vojákem.

Spousta dojemných vzkazů, tradiční a trochu otravné záplavy nicneříkajícího RIP, tedy Rest in Peace (Odpočívej v pokoji), ale také F. Řada lidí vyjádřila smutek nad smrtí legendárního Karla Gotta jednoduše písmenem F.

Možná jste si takových komentářů všimli také a možná vás napadlo, že si někdo z nešťastné zprávy dělá legraci a vyjadřuje snad Gottovi pohrdání. Opak je ale pravdou.

Přidáním písmena F například pod zprávu o něčí smrti totiž vyjadřuje svůj smutek komunita nadšenců do počítačových her, která se v posledních letech značně rozrůstá. A vlastně jde o poměrně nápaditý a sympatický projev.

Klidná ulice se změnila v pietní místo.

Klidná ulice Nad Bertramkou, kde Karel Gott žil, se změnila v pietní místo.

Odkazuje na populární válečnou hru Call of Duty. Tam se totiž během jedné ze scén hlavní postava zúčastní válečného pohřbu, přičemž v tu chvíli vám hra nabídne stisknutí klávesy F, abyste nebožtíkovi vzdali hold. Pokud tak učiníte, postava přistoupí k rakvi a položí na ni ruku.

Počítačoví hráči si našli způsob, jak uctít Karla Gotta.

Záběr ze hry Call of Duty

O podobě toho skutečného rozloučení s Karlem Gottem se zatím jedná. Aktuálně se zdá, že namísto avizovaného státního pohřbu dojde na pohřeb se státními poctami.

Fotogalerie

Premium

Do luxusu investoval i Jaromír Soukup. Nejdražší byt v Česku je dál na prodej

Na samém vrcholu stometrového mrakodrapu V Tower na pražském Pankráci jsou dva penthousy, obecně považované za...

iDNES Premium už používá 150 tisíc lidí. Cena nebude mít konkurenci

Unikátní služba iDNES Premium funguje měsíc. Už bezmála sto padesát tisíc čtenářů oslovil mix exkluzivního čtení a...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat