jít naiDNES.cz

Už ne RIP, ale F! Mladá generace našla svůj způsob, jak se loučit s Gottem

Už ne RIP, ale prostě a jednoduše F. Pod zprávami o úmrtí hudební legendy Karla Gotta se záhadně šíří komentáře obsahující právě toto jediné písmeno. Co znamená? Úctu tak Gottovi vyjadřuj nadšenci do počítačových her. Stisknutím klávesy F se totiž v populární hře Call of Duty lze rozloučit se zesnulým vojákem.

Spousta dojemných vzkazů, tradiční a trochu otravné záplavy nicneříkajícího RIP, tedy Rest in Peace (Odpočívej v pokoji), ale také F. Řada lidí vyjádřila smutek nad smrtí legendárního Karla Gotta jednoduše písmenem F.

Možná jste si takových komentářů všimli také a možná vás napadlo, že si někdo z nešťastné zprávy dělá legraci a vyjadřuje snad Gottovi pohrdání. Opak je ale pravdou.

Přidáním písmena F například pod zprávu o něčí smrti totiž vyjadřuje svůj smutek komunita nadšenců do počítačových her, která se v posledních letech značně rozrůstá. A vlastně jde o poměrně nápaditý a sympatický projev.

Klidná ulice se změnila v pietní místo.

Klidná ulice Nad Bertramkou, kde Karel Gott žil, se změnila v pietní místo.

Odkazuje na populární válečnou hru Call of Duty. Tam se totiž během jedné ze scén hlavní postava zúčastní válečného pohřbu, přičemž v tu chvíli vám hra nabídne stisknutí klávesy F, abyste nebožtíkovi vzdali hold. Pokud tak učiníte, postava přistoupí k rakvi a položí na ni ruku.

Počítačoví hráči si našli způsob, jak uctít Karla Gotta.

Záběr ze hry Call of Duty

O podobě toho skutečného rozloučení s Karlem Gottem se zatím jedná. Aktuálně se zdá, že namísto avizovaného státního pohřbu dojde na pohřeb se státními poctami.

Fotogalerie

Premium

Test kebabů: Hovězí maso, které nedávno ještě kdákalo, i nadměrné množství soli

Orientální kebab by mohl být zdravější alternativou smažených hamburgerů a hranolků. Jenže to by musel být připravován...

Premium

Tajemství zdraví je ukryto v mezilidských vztazích, tvrdí psycholog Ptáček

Jakým způsobem žijeme a přistupujeme ke svému okolí, máme vlastně z velké části předurčené. Ovlivnit nás může nejen...

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat