jít naiDNES.cz

Rukama by se neuživil, tvrdil Gottův bývalý mistr. Kolik bral ve své první práci?

Kdyby nebyl Karel Gott obdařený slavičím hlasem, musel by pracovat rukama. Jako vyučený elektrikář by se ale nejspíše vůbec neuživil. To na něj prozradil jeho první mistr Jan Novák. Gott byl totiž tak trošku nešika!

Ještě předtím než se Karel Gott stal díky svému hlasu miláčkem národa, pokoušel se o kariéru elektrikáře. On sám toužil stát se malířem, ale protože se o studium na výtvarné škole pokoušel neúspěšně, nastoupil do učení v ČKD a stal se elektromontérem, což bylo přání jeho tatínka.

„Můj tatínek si moc přál, abych dělal nějaké řemeslo. Zpívat si prý k tomu můžu ve volných chvílích,“ přiznal v pořadu Zrcadlo tvého života Gott, který sice otcovo přání splnil, ale moc úspěšný nebyl.

O tom se v pořadu, který moderovala Jiřina Bohdalová, rozpovídal jeho bývalý mistr Jan Novák, který ho do práce přijal za 6 Kčs na hodinu.

„Přišel k nám jako vyučený. Abych poctivě řekl, a on se neurazí: On by tou elektrikařinou nikdy neprorazil jako tím zpěvem. Na nějakou velkou akci, aby mu dal někdo motorek a on ho převinul, to jsem ho vážně neposílal,“ práskl na něj Novák s tím, že Gott nebyl žádný dobrý silnoproudař.

Vysvětlení, proč Karel neměl k elektrikařině žádný vztah, je jednoduché. Tenhle obor ho vůbec nebavil. Jako školák toužil být malířem, a tak se zkusil dostat na UMPRUM. Jenže neúspěšně.

„Otec chtěl mít syna, který umí řemeslo, jež má zlaté dno. Říkal mi: Drž se toho ČKD,“ zavzpomínal před lety Gott na dobu, kdy se sebezapřením nastoupil do ČKD Stalingrad.

Co dalšího na něj tehdy jeho kamarádi a spolupracovníci prozradili?

To si můžete připomenout již tuto sobotu od 21.30 hodin na Primě, kdy se odvysílá repríza pořadu Zrcadlo tvého života právě s Karlem Gottem.

Fotogalerie

Premium

Havel byl z jiného těsta, vzpomíná v rozhovoru exprezident Klaus

Jeden z hlavních aktérů polistopadového vývoje Václav Klaus starší hovořil pro LN o nepochopení kuponové privatizace i...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Komentáře

Mohlo by vás zajímat